AB Liderler Zirvesi’nde Covid-19 paniği

Covid-19 gündemi ile toplanan AB Liderler Zirvesi’ne katılan AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin Covid-19 testinin artı çıkması üstüne toplantıda hızlıca ayrıldı.

Korona virüs gündemi ile Belçika’nın başkenti Brüksel‘de toplanan AB Liderler Zirvesi’nde Covid-19 paniği yaşandı. Zirveye AB Komisyonu adına katılan AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinde bir kişinin Covid-19 testinin fazla çıkması üstüne toplantıdan terketmek zorunda kaldı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından tanımlama yapan Von der Leyen, “Ön ofisimin bir üyesinin bu sabahtan Covid-19 testinin fazla çıktığı konusunda bilgilendirildim. Kendi testim ise olumsuz çıktı. Tedbir olarak kendimi tecrit etmek için anında Avrupa Konseyi’nden ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

AB Liderler Zirvesi bugün ve yarın yapılacak toplantılar için bir araya gelmişti. Von der Leyen’in sağlık durumu durumunun zirveye nasıl yansıyacağı ise merakla bekleniyor.

öte yandan AB Liderler Zirvesi öncesinde kısa bir açıklama yapan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, “AB Liderleriyle gündemdeki en acil konu olan Covid- 19’a karşısında nasıl mücadele edeceğimizi ele alacağız. AB boyutunda 27 ülke yöneticisiyle karantinaların organize edilmesi ve hareketliliğin peşine düşüp takip edilmesi konularında koordine olmak için görüşeceğiz” demişti. – BRÜKSEL

AB Liderler Zirvesi'nde Covid-19 paniği

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bir Takım Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *