ABD Başkanı Donald Trump seçmenleri ile Arizona’da bir araya geldi

ABD Başkanı Donald Trump seçmenleri ile Arizona‘da bir araya geldi

ARIZONA – Seçimlere bir haftadan eksik kalmışken önce Goodyear-Arizona’da arkasından anketlere tarafından Demokrat Parti Adayı Joe Biden ile baş başa yürüttüğü Nevada ve Arizona eyaletlerinin sınırında olan Bullhead Cıty-Arizona’da seçmenleri ile buluşan Trump’ın gösterisine binlerce kişi katıldı.

Joe Biden’in anayasayı parçalayacağını iddia eden Trump “Biz Arizona’yı kazanacağız” diyerek Biden’ın seçilmesinin “Sosyalist bir kabus” ve “vergilerde tarihi çoğalma” anlamına geldiğini ifade etti.

Bilhassa son günlerde ABD genelinde çoğalan COVID-19 vakalarına rağmen Trump, Cumhuriyetçi Arizona Valisi Doug Ducey’i överek “eyaletiniz açık. Vali iyi bir meslek çıkartı” dedi.

Hali hazırda kullanılan bir milyon oyda demokratların yarışı önde götürdüğü Arizona’da Trump, Cumhuriyetçilerin yarışın sonlarına içten oy kullanacağını ve kendisinin Arizona’da zafere ulaşacağını iddia etti.

Ağırlama esnasında hareketli anlar.

Trump’ın Bullhead City’de halka seslendiği sırada yasak olan hava sahasına giren bir uçak heyecanlı dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı – NORAD tarafından yapılan açıklamada, hava kuvvetlerine yan bir F-16’nın bir uçağı önlemek için yönlendirildiği açıklandı. Açıklamada Uçağın öncelikle çağrılara cevap vermediği ama F-16 sinyal fişeklerini ateşlemesinden sonra iletişim kurularak bölgeden uzaklaştırıldığı bilgisi yer aldı.

Gök yüzünde bu gelişmeler olurken Trump’ın çevresinde yer alan bakımlı servis görevlilerininse sahneye çıkmadan başkana yaklaştıkları gözlemlendi.

Olay aleyhinde sürprizle yakalanan Trump ise sahnede sakinliğini koruyarak jetin ziyafet yaptığını ve sinyâl fişeklerinin başkan için şov olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump seçmenleri ile Arizona'da bir araya geldiABD Başkanı Donald Trump seçmenleri ile Arizona'da bir araya geldiABD Başkanı Donald Trump seçmenleri ile Arizona'da bir araya geldiABD Başkanı Donald Trump seçmenleri ile Arizona'da bir araya geldi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYDIN TUNA PALABIYIKOĞLU

About admin

Check Also

Davutoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan'a yalvardım

Davutoğlu’ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan’a yalvardım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Fethiye 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *