– ABD Başkanı Trump oyunu kullandı- ABD Başkanı Donald Trump: – ‘Trump adında bir adama oy verdim’

– ABD Başkanı Trump oyunu kullandı

ABD Başkanı Donald Trump:

“Trump adında bir adama oy verdim”

WASHINGTON – ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım‘da yapılacak başkanlık seçimleri için oyunu kullandı. Kime oy verdiği sorulan Trump, “Trump adında bir adama oy verdim” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri zarfında Florida‘da “erken oy” göstermek için sandık başına gitti. Trump, West Palm Beach şehrinde bulunan bir kütüphanede oyunu kullandı. Oy kullanmasının arkasında tanımlama yapan Trump, seçtiği yöntemin “fazla daha güvenli” olduğunu açıklama ederek, posta yoluyla kullanılan oylarda tereddüd uyandırmaya devam etti. Trump, “Çok güvenli bir oydu, bir oy pusulasını posta ile gönderdiğinizden fazla daha güvenli. Size söyleyebilirim her şey mükemmel, çok katı kurallar uygulanıyor. Oy pusulanızı posta ile gönderdiğinizde asla böyle tehlikesiz olmazdı” dedi.

“Florida’da gidiyoruz ve her yerde mükemmel gidiyoruz” ifadelerini kullanan Trump, gazetecilerin kime oy verdiğini sorması üstüne, “Trump adında bir adama oy verdim” diye konuştu.

ABD Seçimler Projesi sitesine göre, şu esas değin posta aracılığıyla veya erken kurulan sandıklarda 53.5 milyon birey oy kullandı. ABD Başkan yardımcısı Mike Pence ise dün Indianapolis’te oyunu kullandı.

- ABD Başkanı Trump oyunu kullandı- ABD Başkanı Donald Trump: - 'Trump adında bir adama oy verdim'- ABD Başkanı Trump oyunu kullandı- ABD Başkanı Donald Trump: - 'Trump adında bir adama oy verdim'- ABD Başkanı Trump oyunu kullandı- ABD Başkanı Donald Trump: - 'Trump adında bir adama oy verdim'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Soylu: Suriye açıklarında 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildi

Son Dakika | Bakan Soylu: Suriye açıklarında 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Suriye açıklarında müdahale edilen gemide 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildiğini duyurdu. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *