ABD Başkanı Trump ve eşi korona virüse yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melaina Trump’ın korona virüs testi artı çıktı.

Dün akşam saatlerinde Beyaz Saray İletişim Direktörü Hope Hicks’in COVID-19’a yakalandığını sosyal medyada attığı “En ufak bir mola almadan çok çalışan Hope Hicks artı çıktı. Afet” mesajıyla duyuran Trump daha sonra attığı bir mesajda kendisi ve eşi Melania Trump’ın da hastalığa yakalandığını duyurdu.

Trump mesajda, “Bu akşam eşim ve ben Covid-19 testinde pozitif çıktık. Karantinamıza ve iyileşme sürecimize hemencecik beraber başlıyoruz. Bunu beraber atlatacağız” dedi.

Başkanın doktoru Sean Conley yaptığı açıklamada bilgiyi doğrularken, “Başkan ve eşi şu anda iyi ve karantina sürecinde Beyaz Saray’da kalacaklar” dedi.

Conley açıklamasında ayrıca Beyaz Saray tıbbi ekibinin ve kendisinin kesintisiz durumu peşine düşüp takip ettiğini belirterek, süreçte yardım veren tıp profesyonellerine ve kurumlarına teşekkür etti.

Başkanın bu süreçte görevine devam edeceğini de gösteren Conley, Trump ile eşine uygulanacak tedavi ile ilgili veri vermedi.

Hastalığın ilerlemesinde bir değişim olmaz ise Trump ile eşinin en düşük 15 gün karantinada kalması bekleniyor. ABD’de 7 buçuk milyon kişiyi etkileyen ve 200 binin üzerinde ölümüne neden olan hastalığa sürekli gözlem ve koruma altında yaşayan Başkanın yakalanmasının beklenmedik bir durum olduğu açıklama edilirken, bu durumun yakında olacak olan seçimleri, 15 Ekim’de gerçekleşecek Başkanlık tartışması dahil nasıl etkileyeceği ise demin süresiz. – LOS ANGELES

ABD Başkanı Trump ve eşi korona virüse yakalandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *