ABD Sağlık Bakanı Azar: ‘Noel’den önce iki Covid-19 aşısının da uygulanmaya başladığını görebiliriz’

ABD Sıhhat Bakanı Alex Azarlama, korona virüse karşı Pfizer ve Moderna tarafından geliştirilen iki aşının ABD’de Noel‘den önce uygulanmaya başlayabileceğini açıkladı.

ABD, Covid-19 aşısı için gün sayıyor. ABD Sağlık Bakanı Alex Azarlama, katıldığı bir televizyon programında Covid-19’a karşısında geliştirilen aşılar hakkında açıklamalarda bulundu. Azarlama, korona virüs salgınına karşısında Pfizer ve Moderna göre geliştirilen iki aşının ABD’de onaylanması halinde Noel’den önce uygulanmaya başlayabileceğini aktararak, aşının ilk olarak nüfusun hangi kesimlerine uygulanacağına ise valilerin karar vereceğini açıklama etti. Azar, Pfizer’ın geliştirdiği potansiyel aşı için “acil başvuru izni” başvurusunun gerisinde ABD Yiyecek ve İlaç Dairesi’nin (FDA) 10 Aralık’ta bir danışma komitesi toplantısı yapacağını açıkladı. Bakan Azarlama, Moderna’nın Pfizer’in bir hafta gerisinden geldiğini açıklama ederek, iki aşının da onaylanması durumunda Warp Speed Operasyonu dahilinde aşıların 24 saat içinde dağıtılacağını açıkladı.

Azarlama, “Bilimin ve kanıtların yeterince açık olmasını umuyorum. Valilerimiz onlara yapacağımız tavsiyelere uyacaklar ve gördüğümüz eşitsizlikleri veya adaletsizlikleri şüphesiz belirteceğiz ve değerlendireceğiz” dedi.

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *