– ABD’de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu

– ABD’de Irvine kentinin birincil Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu

LOS ANGELES – ABD’nin Irvine kentinin Belediye Başkanı seçilen ve birincil siyahi Müslüman Pakistan asıllı Farrah Khan, seçimlerde kendisini destekleyen Türkler ile bir araya geldi.

ABD’nin California eyaletine emrindeki Irvine’de Pakistan asıllı Farrah Khan, kentin ilk Müslüman belediye başkanı seçildi. Farrah Khan, California eyaletinde bir ilk olan başarısının arkasından seçimlerde kendini destekleyen Türkler ile bir araya geldi. Ev sahipliğini iş adamı Ergun ve Juliana Kırlıkovalı’nın yaptığı toplantıya Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz’un yanı sıra Khan’ın kampanyasına aktif şekilden destek veren Doç. Dr. Ayça Altıntığ, Orange County Türk Amerikan Okulu Müdürü Elif Yıldız Bulut ile meslek ve sosyal alanda toplumun önde gelen isimleri katıldı.

Farrah’ı tebrik eden Başkonsolos Oğuz, başarısının Irvine ve alan için büyük bir gelişme olduğunu açıklama etti. Khan ise kampanyası esnasında Azerbaycan’ı ziyaret ettiği ve Türkler ile yakın ilişkisi olduğu için eleştirildiğini, halen resmen bununla ilgili hakkında bir soruşturmanın sürdüğünü belirtti. Farrah, “Lakin biliyor musunuz ben ne diyorum? Gidin ve ne yapmanız gerekiyorsa yapın” ifadelerini kullandı. Khan hem, ABD’de yaşayan toplulukların güvenceye ihtiyaç duyduklarında birilerinin yanlarında olduğunu bilmeleri gerektiğini söyledi.

Seçim sürecine değinen Farrah, korona virüs salgını nedeni ile seçmenlere ulaşmakta kendisinin ve diğer adayların zorlandığını, fakat ilk oy sayımından başlayarak yarışı önde götürdüğünü ve bunun fazla sevinç verici olduğunu dile getirdi. Irvine’de 136 bin oy kullanıldığını açıklayan Khan, kendisinin bu oyların 56 bininden fazlasını aldığını söyledi. “Bu kampanyada çoğu şeyi başardık” diyen Khan, “Sadece ilk beyaz olmayan kadın olarak seçilmenin yanına benim için California’da büyük bir şehirde seçilen ilk Müslüman elde etmek da fazla manâlı” şeklinde konuştu. Buluşmada Türkler tarafından Farrah’a hediyeleri ibraz edildi.

- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu- ABD'de Irvine kentinin ilk Müslüman Belediye Başkanı Khan Türkler ile buluştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan askerler için Allah’tan rahmet, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *