Ak Çözüm Merkezi vatandaşın ilgi odağı oldu

Süleymanpaşa Belediyesi göre vatandaşlara daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet verebilmek nedeniyle 11 Eylül‘de hizmete alınan Ak Çözüm Merkezi, kısa sürede vatandaşların yeni hizmet odağı oldu. Her geçen gün Ak Çözüm Merkezi’nden faydalanarak taleplerini ileten vatandaşların sayısı çoğalma gösteriyor.

Vatandaşla belediye aralarında reel anlamda bir köprü görevi gören Ak Çözüm Merkezi, Süleymanpaşa’da yaşayan herkesin belediyecilik hizmetlerinden daha hızlı yararlanmasını sağlamanın yanı sıra her türlü talep, şikayet ve öneriyi ilgili birimlere tez ileterek, en kısa sürede gereğini yapıp geri dönüş gerçekleştiriyor.

Vatandaşı ve vatandaşın taleplerini merkeze alan Gönül Belediyeciliği anlayışının bir sonucu olarak ortaya çıkan Ak Çözüm Merkezi, hizmete girdiği günden bu yanlamasına geçen kısa sürede Süleymanpaşalılar kadar benimsendi. Ak Çözüm Merkezi aynı zamanda vatandaşa verilen hizmetin takibinin yapılmasını da kolaylaştırarak, taleplerin ne kadar sürede yerine getirilerek sonuçla ilgili bilgilendirme yapıldığının tespitini olası ışık halkası getiriyor. Böylece hizmet kalitesi arttırılıyor.

7 gün 24 saat esasına tarafından hizmet veren Ak Çözüm Merkezi, mesai saatleri içinde yüz yüze, mesai saatleri dışındaki tüm saatlerde ise 0 282 259 59 59 numaralı çağrı merkezinden vatandaşların taleplerine çözüm üretiyor.

İstihdam bürosu olarak da hizmet veriyor

Verilen hizmetin hızlanması ve kalitesinin artmasının yanı sıra iş arayan vatandaşların öz geçmişlerinin toplandığı bir istihdam bürosu olarak da hizmet veriyor. Kısa vakit içinde önemli miktarda öz geçmişin toplandığı Ak Çözüm Merkezi, toplanan öz geçmişleri şehrin önde gelen firmaları ile paylaşarak iş arayanlarla işverenler arasında köprü görevi görecek bir yapıyı yapı ediyor.

Bütün tahsilatlar yapılabiliyor

Diğer yana, belediye ile ilgili tahsilatlar da Ak Çözüm Merkezi’nde açılan vezne ile yapılmaya başlandı. Parasal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yapılan her türlü tahsilat işleminin Ak Çözüm Merkezi’nde de yapılabilmesi sayesinde vatandaşlar kendilerine en yakın ödeme noktasından faydalanabiliyorlar. Ak Çözüm Merkezi veznesinde Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri ile İmar harçları ve para cezaları dahil edinmek üzere tüm ödeme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Ak Çözüm Merkezi’nde keza vatandaşlara aldıkları hizmetle ilgili anket çalışması yapılarak memnuniyet ölçümü de gerçekleştiriliyor. Anket sonuçlarına kadar belediye hizmetleri ile ilgili memnun etme oranında büyük yükseliş gözlemlendi. – TEKİRDAĞ

Ak Çözüm Merkezi vatandaşın ilgi odağı olduAk Çözüm Merkezi vatandaşın ilgi odağı olduAk Çözüm Merkezi vatandaşın ilgi odağı oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *