AK Parti 19. Dönem Siyaset Akademisi sertifika töreni

AK Parti 19. Dönem Siyaset Akademisi sertifika töreni yapıldı.

AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen 19. Dönem Siyaset Akademisi sertifika dağılım törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, bu sene yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle siyaset akademisinde yüz yüze eğitimin verilemediğini, derslerin online olarak yapıldığını gösteren Dağ, Ankara katılımcılarının, birincil dersi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığını anımsattı.

Dağ, AK Parti Siyaset Akademisinin önemli misyonu bugüne kadar yerine getirdiğine dikkati çekerek, “2008 yılında başladı AK Parti Siyaset Akademisi olarak tam 19 dönemi geride bıraktık. Bizden gayri diğer siyasi partiler siyaset akademisi diye bir akademi programı başlattılar ama hiçbiri böyle kesintisiz devam eden bir program hayata geçiremediler.” dedi.

AK Parti siyaset akademisinin bir marka olduğunu gösteren Dağ, “Bu dönemde 12 bin 63 kardeşimiz eğitim gördü. Yüz binlerce kardeşimiz buradan mezun oldu. Mezun olmanın da çok manâlı kibir vesilesi olduğunu biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dağ, bundan önce Diyarbakır, Mardin, Urfa, Amasya ve Tekirdağ’da sertifika töreni gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, 6. sertifika töreninin de Ankara’da gerçekleştirildiğini kaydetti.

Konuşmasının sonunda akademi çalışmalarına katkı veren herkese teşekkür eden Dağ, sonradan katılımcıların sertifikalarını vererek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Buket Güven

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *