AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi

AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi

AK Parti Genel Sekreteri Şahin: “Savunma sanayiinde yerlilik oranımız yüzde 70, bununla iktifa etmeyeceğiz bunu daha yukarılara çekeceğiz”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin:

“İnşallah fazla kısa bir süre içerisinde kendi hava savunma sistemini kurmuş bir ülke olacağız”

ANKARA – AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, “Savunma sanayiinde yerlilik oranımız yüzde 70, bununla iktifa etmeyeceğiz daha yukarılara bunu çekeceğiz, kendi hava savunma sistemimizi kuracağız ve inşallah ülkemizin içerisinde yer aldığı bölgenin ve dünyanın daha müreffeh, uzlaşma ve rahat içerisinde yer alması için bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Çubuk 7. Klasik İlçe Kongresine katıldı. Çubuk’ta bulunan açık hava bir salonda Covid-19 tedbirleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen kongreye, Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekilleri Orhan Yeğin ve Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Çubuk Belediye Başkanı Sonsuz Demirbaş, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Sincan Belediye Başkanı Murat Köse ve çok sayıda partili katıldı.

Burada bir hitabe yapan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Çubuk’un defalarca Cumhur İttifakı’nın en zinde destekçilerinden olduğunu belirterek, Çubuklu vatandaşlara teşekkür etti.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yanlamasına 19 yıldır benzer aşk, coşku ve şevkle araştırmalar sürdürdüklerini kaydeden Şahin, Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlarla bir araya geldiklerini bildirdi.

AK Parti’nin kurucusunun ahali olduğunu, hamurunu milletin yoğurduğunu, istikametini milletin belirlediğini vurgulayan Şahin, bu hedefler doğrultusunda Türkiye’de hangi alana bakılırsa bakılsın fazla manâlı ilerlemeler kaydettiklerini dile getirerek, “Birey başına düşen milli gelirimizi 3 katına çıkardık. Dışa bağımlılığımızı ekonomik olarak sona erdirdik, IMF’ye olan borçlarımızı sıfırladık. Bilim, sanayi, teknoloji, adalet, insan hakları ve tarımda hangi alana bakarsak bakalım çok manâlı mesafeler kat ettik. Fersah fersah yol aldık” diye konuştu.

– Türkiye’nin savunma sanayii başarısı

Savunma sanayiinde yerlilik oranının AK Parti iktidara geldiğinde yüzde 50 olduğunu hatırlatan Şahin, bugün bu sayının yüzde 70’lere ulaştığını söyleyerek, “Artık kendi helikopterini, tankını, insansız hava araçlarını, silahlı insansız hava araçlarını üreten bir ülke haline geldik. İnşallah fazla kısa bir süre içerisinde kendi hava savunma sistemini de kurmuş bir ülke olacağız. Bundan bazılarının hastalık duyduğunu biliyoruz. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bununda önüne geçemeyecekler. Savunma sanayiinde yerlilik oranımız yüzde 70, bununla iktifa etmeyeceğiz daha yukarılara bunu çekeceğiz, kendi hava savunma sistemimizi kuracağız ve inşallah ülkemizin içerisinde yer aldığı bölgenin ve dünyanın daha müreffeh, uzlaştırma ve huzur içerisinde yer alması için bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” aktarımında bulundu.

Şahin, Türkiye’nin korona virüs ile uğraş sürecinde 146 ülkeye ve 7 milletlerarası örgüte tıbbi araç gereç yardımı yaptığını hatırlattı.

– Erken tercih tartışmaları

Türkiye’nin önünde seçimsiz bir 2.5 yıl olduğunun altını çizen Şahin, erken seçim tartışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, şöyle konuştu:

“Siz bakmayın Cumhuriyet Ahali Partisi Genel Başkanı’nın erken tercih taleplerine, isteklerine, sözlerine. Daha 3 ay önce ‘kimsenin erken seçim istediği yok’ diyordu. Ne oldu, kulağına kim ne fısıldadı, ne cins görüşmeler gerçekleştirdi bilmiyoruz. Fakat bizim gündemimizde seçimin olmadığını, bizim gündemimizde milletimize hizmet olduğunu bir defa daha tarif etmek istiyorum. FETÖ’nün kaset kumpasıyla genel başkanlık koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunlara bir diyet borcu olduğunu biliyoruz. Seçim isterken ne diyor, ‘hapishanelerde hileli yere yatanlar için erken seçim istiyoruz’ diyor. Kim bu cezaevinde hileli yere yatanlar ‘ Cumhuriyet Millet Partisi Genel Başkanı bunu açıklamalı. Biz bu dili, bu jargonu biliyoruz, hatırlıyoruz. Bu dil, bu jargon, bu söylem 15 Temmuz gecesinde milletin topunu tüfeğini millete doğrultan FETÖcülerin dilidir. Bu dil, ülkemizi bölmeye çalışan PKK’nın söylemidir. Bu söylem, bu ifade PKK’nın siyasi kanadı olan HDP’nin söylemidir. bir kere en ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı, sen asıl muhalefet Partisi’nin başındaki ad olarak Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmaya yiğitlik edememiş birisin. Seçim istemek kim, sen kim’ Sen önce 2023 yılında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkacak mısın, çıkmayacak mısın? bunun cevabını ver. Bu cesareti gösterebiliyor musun, bu yüreği gösterebiliyor musun, yüreğin buna el veriyor mu? önce bunun cevabını ver, ondan sonradan seçim mevzusunu açalım, ondan sonra tercih lafını ağzına al.”

Ermenistan’ı agresif ve terör devleti olarak nitelendiren Şahin, “Büyük ve kutlu bir uğraş yürüten Azerbaycanlı kardeşlerimize de buradan selamlarımızı, dualarımızı iletiyoruz. Onların bu haklı mücadelelerinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonradan da dinç ve kararlı bir şekilde yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kongre sonrasında mevcut ilçe başkanı Erhan Kuşçu, her tarafta başkan seçildi.

AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildiAK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildiAK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildiAK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MEVLÜT HASGÜL

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *