AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ’dan CHP’ye eleştiri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Kemal Kılıçdaroğlu yoldaşları, Mustafa Kemal’in askerlerini sindirmiş vaziyette Cumhuriyet Halk Partisi’nde. Cumhuriyet Ahali Partili kardeşlerimizin partilerinin nasıl bir yola dürüst gittiklerini görmelerinde fayda var” dedi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı kadar düzenlenen Siyaset Akademisi sertifika törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Birim Başkanı Hamza Dağ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Siyaset Akademisi kursiyerleri katıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE Birim Başkanı Hamza Dağ, CHP’yi eleştirerek, “Bu Cumhuriyet Millet Partisi’nin yaşanan süreçleri özdeşleştirme durumu söz konusu olabilir. Doğrusu bir nevi kendi içlerinde akademik bir ağız dalaşı yaşıyorlar. Kendi içlerinde ayrılmış. Bir tarafta Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye sloganlar atıp, o şekilde kendisini açıklama etmeye çalışanlar, diğer tarafta da Kemal Kılıçdaroğlu’nun yoldaşlarıyız diyenler var. Bu tartışmayı yaşıyorlar. Akademik tartışmayı yaşarken, kendi pratiklerinde yansıyan bir takım sıkıntılar var. Gelip gördüğümüzde ve şu anki tablolarını gördüğümüzde akademik olarak şunu çok net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu yoldaşları, Mustafa Kemal’in askerlerini sindirmiş vaziyette Cumhuriyet Halk Müziği Partisi’nde. Yani bunu görüp, illaki buna kadar bundan sonra bu bölgelerde yer alan Cumhuriyet Irk Partili kardeşlerimizin kendi partilerinin nasıl bir yola içten gittiklerini görmelerinde menfaat var” dedi.

Dağ, diğer partilere oy veren vatandaşların da hükümetin dış politikasına destek verdiğini ifade ederek, “Çalışmalar yapan birimin başında birisi olarak şunu çok net bir şekilde açıklama edebilirim ancak bugün Doğu Akdeniz çalışmamıza, Doğu Akdeniz mücadelemize, Doğu Akdeniz politikamıza Türkiye‘den yüzde 75, Libya politikamıza yüzde 80 en son yaptığımız araştırmada destek var. Bu yalnızca sayın bakanım AK Partililerde değil, Allaha hamdolsun bugün İYİ Partililerin yüzde 70’i, HDP’lilerin yüzde 45’i, CHP’lilerin yüzde 60’ı bu mücadeleye destek veriyor. Çünkü taban işin haberdar, taban olayın farkında, beyni satılık değil çoğunun. Fakat tavan başka yere bakıyor. Bu millete baksa, bu ülkenin değerlerine baksa, bu ülkenin gerekliliklerine baksa orada nasıl bir çaba verdiğimizi görür. Lakin ne yazık ama buraya, Türkiye’ye oryantalist bir görüntü açısıyla Londra’dan bakıyorsan, Paris’ten bakıyorsan, Washington’dan bakıyorsan, Pennsylvania’dan bakıyorsan o vakit bu işlerde çok daha bambaşka bir manzara açın olur” diye konuştu.

Konuşmaların arkasından kursiyerlere sertifikaları bir bir takdim edildi. – TEKİRDAĞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye eleştiri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / HALİL DAĞ

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *