AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki gündemi değerlendirdi Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye‘deki muhalefetin ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’e ümit bağladığını belirtti.

Özhaseki, partisinin Kayseri il binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD’de gerçekleştirilen seçime değinen Özhaseki, “Bizim Türkiye’deki muhalefet Biden’den ümitlendi. Çok da sevindiler. Sevinmelerinin sebebi Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderecek gruplar bir araya gelsin, onu gönderelim gibi bir söylemdi. Türkçesi böyleydi. Ondan nedeniyle heyecanlandılar.” dedi.

Bu beklentiye manâ veremediğini belirten Özhaseki, şöyle devam etti:

“Hayretler içerisindeyim. Türk insanına kendilerini sevdirseler, dertlerini anlatsalar, AK Parti’yi fazla daha güzel gönderirler, çok daha bakımlı gönderirler. Niye Biden’den ümit bekliyorlar anlamış değilim. Türkiye’de çok dinç bir lider, çok güçlü bir ittifak var. Adalet ve menfaatlerini asla onlara bırakmayacak bir irade var. Bunu Akdeniz’de gördüler. Bunu Karadeniz’de gördüler. Bunu Azerbaycan’da da gördüler. Türkiye bu çağda ve bu devirde artık oyun kurucudur. Suriye’de de Libya’da da Azerbaycan’da da oyun kurucuyuz. 2000 yılı öncesini düşünüyorum da o günkü iktidarlar olsaydı böyle şeyler olabilir miydi? Herkes elini vicdanına koysun ve sorsun. Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş. Ha ‘a’ gelmiş, ha ‘b’ gitmiş. Hiç umrumuzda bile yok. Biz önümüze bakıyoruz. Biz milletimizin temsilcisiyiz. Onların hak ve menfaatlerinden de asla taviz vermeyiz. Bundan kimse endişe etmesin.”

“Türk kardeşlerimiz orada topraklarına kavuşuyor”

Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde Türkiye’yi tekrar tekrar yanına göreceğini belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bu dönemde Haydar Aliyev ile birlikte Cumhurbaşkanımızın iradesi ortaya çıktı. Nihayetinde Türk kardeşlerimiz orada topraklarına kavuşuyorlar. Bu bizim için bayram yaklaşık olarak. Son derece sevindirici bir olay. Hem gönül bağımızın olduğu Türk coğrafyasıyla köprü oluşturacak bir bölge oluşuyor. Şu Anda orada bir hat çıkıyor ve doğrudan doğruya kendi coğrafyamız ile buluşacak ülkü geliyoruz. Bu da diğer galibiyet dek kayda değer diye düşünüyorum. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti bundan sonradan Azerbaycan ile ve diğer Türk Cumhuriyetleri ile direkt buluşma imkanına da kavuştu. Bu da bu iktidarın, Cumhurbaşkanımızın iradesi ile olmuş bir iştir.”

“Koronavirüsten dolayı hayatı durduramayız”

Özhaseki, yeni müşteri koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede çoğu ülkenin aciz kaldığını vurguladı.

Türkiye’nin bu konuda büyük bir başarıya imza attığını aktaran Özhaseki, bu başarıyı düzgün planlanan sağlık durumu sistemi, özveriyle çalışan sağlık personeli ve hükümetin ortaya koyduğu enerjik iradeyle kazandıklarını dile getirdi.

Kovid-19’un önlem ve çaba ile önüne geçilebileceğinin altını çizen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Umarız fakat bir lahza önce aşı çıkar, herkes rahatlar ve alışılagelmiş hayata döneriz. Bu virüsle mücadele yolları var elbet. Temizleme, maske, mesafe konusuna uyarsak bu virüsten korunabiliriz. Buna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu konuda dikkat etmekten diğer çaremiz değil. Koronavirüsten nedeniyle hayatı durduramayız, ekonomiyi durduramayız, yürüyen sistemi durduramayız. Buna hiçbir ülke yiğitlik edemiyor. Sanayi çalışacak, çarklar dönecek, ticaret yapılacak, okullarımız açılacak, halk adi hayatına devam edecek. Bir taraftan da hastalığa kurban gitmeyeceğiz. Bunun da yolu tedbirden geçiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da insanların özgürlüklerini, hayatını, yaşamını kısıtlayacak bir şeyden yana olmadıklarını tekrar tekrar söylediler. Bu konuda iş vatandaşa düşüyor.”

Kayseri’deki yeni yatırımlarla ilgili de konuşan Özhaseki, havalimanında zaman zaman yoğunluklar yaşandığına dikkati çekti.

Şehre bu kadar yakın bir havalimanını uzak bir yere taşımayı istemediklerine işaret eden Özhaseki, “Bu bize rasyonel gelmiyor. Biz değişik görüşmeler yaptıktan sonra mevcut binanın dış hatlar olarak kullanılmasını, yanına da iç hatlar binası yapmayı kararlaştırdık. Buranın ihalesi yapıldı. Önümüzdeki hafta inşallah temelini atacağız. Bununla Belsin ve Anayurt bölgelerine raylı sistem hattı, Erciyes Dağı’nda termal su arama ile hava ikmal alanına yapılacak halk bahçesiyle ilgili incelemeler da sürüyor.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Sercan Küçükşahin

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Samsun'da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız'

Son Dakika | Bakan Selçuk: ‘Samsun’da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız’

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun‘da bir kadının eski eşi tarafından …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *