AK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresi

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, AK Parti 7. Herzamanki İlçe Kongresi’nde tek listeyle gidilen seçimde Selim Akceylan her yerde ilçe başkanlığına getirildi.

Gölbaşı Şehir Halkı Stadyumu’nda düzenlenen kongrede konuşan AK Parti Genel Merkez Ankara Koordinatörü ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti döneminde eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığını söyledi.

Keşir, “81 ildeki üniversiteler, kız çocuklarının okuması için fantastik bir fırsat eşitliğidir. Üniversiteye girdiğimde Türkiye‘de kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 7’ydi. Yani 100 kız çocuğundan yalnızca 7’si üniversiteye ulaşabiliyordu. Bugün bu oran yüzde 48. Eğer bir yerde denklik ve adaletten bahsedeceksek önce eğitimde eşitlik ve adaletten bahsetmemiz gerekli. Katsayı, bu ülkenin önünde büyük bir prangaydı, eğitimde büyük bir engeldi. Fırsat eşitliği, katsayının kaldırılmasıyla geldi.” dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Türkiye’nin son yıllarda büyük uzaklık katettiğini vurgulayan İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün gelmiş olduğumuz noktada artık kimse Türkiye’yi durduramaz. Geçmişte Osmanlı’yı ve bizleri, o bizim şanlı ecdadımızı maalesef soykırım gibi alçakça bir ithamla suçlama edenlerin, Azerbaycan’da sivilleri, kundaktaki bebeleri ve sivil bölgeleri nasıl bombaladıklarını görüyorsunuz. Dünya kuruldu kurulalı hak ve batıl mücadelesi var. Biz fazla şükür hakkın safındayız. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan hakkın bayraktarlığını yaptığı için bugün hedef haline geldi. Dünyada kurulan o başat sistem, sömürü üzerine kurulmuştu. ‘Bu düzen böyle gitmez’ diyen bir lider olduğu için, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir lider olduğu için Türkiye’ye aleyhinde bir çaba yürütülüyor. Onun için kim ne yarsa yapsın, 21. yüzyıl Türkiye asrı olacak. Buna Allah’ın izni ile kimse engel olmayacaktır. Artık bu halk müziği şahlanmıştır. Bu halk idareli, iktisadi, sanayi en önemlisi şuur olarak şahlanmıştır.”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan’ın konuşmalarının arkasından seçime geçildi. Tek aday olan mevcut başkan Selim Akceylan, 222 delegenin oyunu alarak her tarafta ilçe başkanı seçildi.

Kongreye, AK Parti Ankara milletvekilleri Orhan Yeğin, Arife Polat Sürükleyici ve Asuman Erdoğan, ilçe belediye başkanları, partinin ilçe başkanları, Gölbaşı’ndaki siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe KongresiAK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe KongresiAK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe KongresiAK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Soner Aksakal

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Samsun'da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız'

Son Dakika | Bakan Selçuk: ‘Samsun’da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız’

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun‘da bir kadının eski eşi tarafından …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *