AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın istifa ettiği iddia edildi

2019 lokal seçimlerinde İstanbul‘un kaybedilmesi sonrası AK Parti‘de köklü bir değişimin yaşanacağı uzun süredir konuşuluyordu. 39 ilçenin 22’sinde ilçe başkanları ile yola devam edilmeyeceğinin netleşmesinden daha sonra gözler İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak‘a çevrilmişti. Kulislerde dolaşan bir iddiaya göre; Şenocak’ın da görevden alındığı ve yerine Fazlı Kılıç’ın getirildiği öne sürüldü.

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?

Bayram Şenocak, 1978 yılında Trabzon-Of’ta dünyaya geldi. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimine devam eden Şenocak, 2003 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonradan alıştırma hayatına atıldı. Bu Vesile Ile birçok şirkette üst düzey idareci olarak ödev aldı. Ortağı olduğu şirketlerde ticari faaliyetlerini devam ettiriyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın istifa ettiği iddia edildiBayram Şenocak

2004-2010 yılları arasında MÜSİAD Genel Merkezde Sektör Kurullarında idareci olarak çalışmalarda bulunan Şenocak, 2017 yılından bu yana MÜSİAD Genel Merkez Idare Heyeti Üyesi ve sektör kurulları komite başkanı olarak tayin yapıyor. Siyasi hayatına 2003 yılında AK Parti Güngören Gençlik Kollarında başlayan Bayram Şenocak, 2003-2004 yılları arasında Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, 2009-2012 yılları arasında İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2012-2014 yılları aralarında da Avcılar İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2014 yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. 9 Şubat 2018 tarihinde Genel Merkez göre AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak atanan Bayram Şenocak, 6 Mayıs 2018 tarihindeki 6. Herzamanki İl Kongresinde bu göreve seçildi.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan siyasetçi, DAN diplomasına sahiptir.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın istifa ettiği iddia edildi

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Samsun'da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız'

Son Dakika | Bakan Selçuk: ‘Samsun’da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız’

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun‘da bir kadının eski eşi tarafından …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *