AK Parti’de 2023 seçimlerine hazırlık: Teşkilat yönetimine girecek adaylarla birebir mülakatlar yapılıyor

İlçe kongrelerini büyük oranda tamamlayan ancak il kongrelerine salgını sebebiyle ara veren AK Parti, bugüne değin 19 il kongresini yaptı. Bu kongrelerle teşkilatta yüzde 55-60 oranında bir değişim gerçekleşti. Yeni kadroları 2023 seçimlerine planlamak için düğmeye basan AK Parti, değişen il ve ilçe başkanlarından 2023 taktik raporu istedi. İl ve ilçe başkanları, bulundukları yerlerle ilgili 3 takvim strateji planlarını hazırlayıp genel merkeze sunacak. Bunun yanı sıra il ve ilçe başkanlarına yönelik anket düzenlenip, partinin belirlediği başlıklar içinden kendilerine tekrar bir strateji belirlemeleri istenecek.

EĞİTİM, SINAV, MÜLAKAT

Ayrıca parti içinde teşkilat yönetimine girecek isimlerle birebir mülakatlar yapılıyor. Yönetim için insan kaynağı oluşturulurken, bu kaynak içinden değiştirme ve asil idare seçildikten sonradan, komisyonlar vasıtasıyla bütün adayların etkin ayla getirilmesi hedefleniyor. Yeni Şafak’ın haberine göre, mülakatların tamamlanmasının peşinde AK Parti, il ve ilçe yönetiminde bulunan kişilere “sosyal medya kullanımı”, “kriz yönetimi”, “bireysel gelişim” ve “2023 seçimi” gibi eğitimler verecek. Koronavirüs salgını nedeniyle 1 haftalık online gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlerin ardından genel merkez, teşkilatı sınava tabi tutacak. Yeni kadrolar belirlenirken “yüzde 30 bayan, yüzde 30 genç” zorunluluğuna da uyarı edilecek.

AK Parti'de 2023 seçimlerine hazırlık: Teşkilat yönetimine girecek adaylarla birebir mülakatlar yapılıyor

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *