AK Parti’li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye, bölgesindeki konulardan uzaktan kaldıkça, süreçlerin defalarca menfaatler açık havada geliştiğini belirterek, “Doğu Akdeniz’de yaşananlar bunu çok açık gösteriyor. Bu süreçte bırakın oradaki rezervi keşfedip bir şeyler ortaya çıkarmayı, burada çıkartılan doğal gazın Avrupa’ya gönderimi konusunda Türkiye’yi saf dışı bırakacak projeler için çalıştılar. Sahada olmazsanız bir anlamı yok” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin Ankara İl Başkanlığı’nca düzenlenen 19’uncu Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni’ne katıldı. Parti genel merkezinde gerçekleşen programa, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, milletvekilleri ve fazla sayıda yüksekokul öğrencisi katıldı. Siyaset Akademisi öğrencililerine seslenen Hamza Dağ, akademiyi Selçuklu Devleti’ndeki Nizamülmülk medreselerine benzetti. 38 il 2 ilçede başlatılan 19’uncu Dönem Siyaset Akademisi Sertifika Törenlerinin her şehirde gerçekleştirildiğini kaydeden Dağ, “Sloganımız ortada, ‘Siyaset Akademide Başlar’ fiilen bunu diyerek, siyaset ve partiyi, akademiyi benzer noktada birleştirmiş oluyoruz. Yani siyasetin akademi boyutu var ama biz siyasetteki akademiyi yalnızca üniversitelerdeki Siyaset Bilimi derslerinde alınan bir ders olarak değil, bununla birlikte siyasetle, partiyle birlikte akademi dersi vermek suretiyle sahada da nasıl öğrenileceğini gösteriyoruz” diye konuştu.

‘ABD, RUSYA, ÇİN, FRANSA, ALMANYA BURALARDA VAR OLMAYA ÇALIŞIYOR’Dağ, dünyadaki konular ve yaşanan hadiselerin, Türkiye’nin civarda yaşanan hadiseler üzerine akım ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Bugün dünyanın jandarmalığına, dünyanın büyük devletliğine soyunan ülkelerin tamamı bu coğrafyada yapmış olduğu vekalet savaşları üzerinden kendi kuvvet devşirmelerini yapıyor. Güney Amerika’daki ya da Güney Afrika’daki ya da Asya’daki bir güç savaşı, dünyadaki zorlama savaşı anlamına gelmiyor. Suriye’de bir zor savaşı varsa, Suriye’de kim daha ön planda ise dünyada söz sahibi de bu şekilde olunuyor. Libya’da nasıl söz sahibiyseniz, aracılık konusunda, sahada olma konusunda dünyadaki hakimiyetiniz de ona göre tartışılıyor. Azerbaycan’da son dönemde yaşanan hadisler de benzer bir tabloyu gösteriyor. Yani ABD, Rusya veya Çin, Fransa, Almanya, ‘Biz varız, masada’ diyorlarsa buralarda var olmaya çalışıyorlar.”‘TÜRKİYE’Yİ SAF DIŞI BIRAKACAK PROJELER İÇİN ÇALIŞTILAR’Türkiye’nin bugüne kadar coğrafyasındaki olaylara mesafeli kaldığına sinyâl eden Dağ, “Uzaktan durdukça hep masadan uzaklaşan boyutta olduk. ve defalarca süreçler menfaatimiz açık havada gelişti. Gerçekte Doğu Akdeniz’de yaşananlar bunu fazla açık gösteriyor. 2000’li yıllarca sürekli bir süreç var orada. Bu süreçte bırakın oradaki rezervi keşfedip bir şeyler ortaya çıkarmayı, burada çıkartılan doğal gazın Avrupa’ya gönderimi konusunda Türkiye’yi saf dışı bırakacak projeler için çalıştılar. Sahada olmazsanız bir anlamı yok” açıklamasında bulundu.

Dağ’ın konuşmasının peşinde, Siyaset Akademisi’nden mezun olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Görünüm dökümü:

– Hamza Dağ’ın konuşması

– Sertifika töreni

– Genel ve detay

Haber– Kamera:  Caner ÜNVER- Fatih ERDOĞAN/ANKARA,

AK Parti'li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yokAK Parti'li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yokAK Parti'li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yokAK Parti'li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yokAK Parti'li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yokAK Parti'li Dağ: Sahada olmazsanız bir anlamı yok

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Caner ÜNVER

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *