AK Parti’li Kandemir partisinin Kütahya Merkez İlçe Kongresinde konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Libya’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz‘de, Azerbaycan-Ermenistan meselesinde de dünyanın neresinde olursa olsun elimizin, gönlümüzün yetmediği hiçbir coğrafya kalmadı. Bunu beraber başardık.” dedi.

Kandemir, partisinin Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı 7. Klasik Kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye‘nin çok büyük badirelerden geçerek bu günlere geldiğini söyledi.

AK Parti kongrelerinin yeni bir geleceğe kapı araladığını gösteren Kandemir, şunları kaydetti:

“Bedeller ödedik, bolca sıkıntılar yaşadık lakin Allah’a hamdolsun birliği, dirliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza ettik. Hemen önümüzde yeni bir yol var. AK Parti kongreleri yeni bir geleceğe kapı aralıyor. Hiç endişeniz olmasın, hep beraber fazla güzel yarınlar inşa edeceğiz. Her günümüz mücadeleyle geçti, zoru arkada bıraktık. Hemen gelecek fazla daha parlak. Ekonomimiz yarın fazla daha hoş olacak. Sakın bu sağda solda konuşan muhalefetin bu karamsar, esasında niyetlerini belirli eden konuşmalarına katiyen prim vermeyin.”

Kandemir, siyaset yaparken cesurca, heyecanla çalıştıklarını ve Türkiye’nin önünün açık olduğunu vurguladı.

“AK Parti sorunların üzerine cesurca yürüyor”

AK Parti’nin sorunların üstüne mertçe yürüdüğünü ifade eden Kandemir, “Bundan sonrası çok daha güzel. Doğal gazı da bulduk, yeni müjdeler de geliyor. Onun için çatlıyorlar, patlıyorlar. Onun için ne söylerlerse söylesinler, yaptığımız hoş işleri sıradanmış gibi göstermeye çalışsalar da itibarsızlaştırsalar da evelallah önümüz açık. Yeter ki inancımızı kaybetmeden, inandığımız yolda, sırat-ı müstakim üzere yürümeye devam edelim.” diye konuştu.

Dünyadaki şimdi en deneyimli liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve AK Parti kadrolarının kadınıyla erkeğiyle fazla sayıda devlet adamı yetiştirdiğini dile getiren Kandemir, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çözemeyeceğimiz hiçbir problem, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir can sıkıntısı yok. Bunlar onun için şaşırıyorlar. Yarım asır önce yeni bir dünya düzeni inşa edildi, Türkiye’yi yanaştırmadılar bile. Şimdi Türkiye olmadan konuşamıyorlar. Libya’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de, Azerbaycan-Ermenistan meselesinde de dünyanın neresinde olursa olsun elimizin, gönlümüzün yetmediği hiçbir coğrafya kalmadı. Bunu beraber başardık. Bugüne kadar yaptıklarımızı ufak-büyük demeden anlatmaya devam edelim. Bu halk bugüne dek gönlünde öbür bir yere oturttu, yeniden oturtmaya devam eder. Çünkü biz bu millete aşığız.”

Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç her tarafta bu göreve seçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ramazan Doğan

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *