‘Akıncı kazanamazsa mesleği bırakırım’ dediği öne sürülen Adil Gür: Ersin Tatar beni aradı

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür, KKTC seçimlerine ilişkin “Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım” ifadelerini haberleştiren gazeteci Kemal Öztürk canlı yayında karşısında karşıya geldi. İddiaları bir defa daha belirli bir dille yalanlayan Adaletli Gür, seçimden zaferle çıkan Ersin Tatar’ın kendisini aradığını belirtti.

TARTIŞMA NASIL BAŞLADI?

Adaletli Gür’ün “Eğer Kıbrıs‘taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir Daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek keza de büyük bir ayrım yiyerek kaybedecek” şeklinde bir ifade kullandığı öne sürülmüştü. Gür’e ait olduğu öne sürülen bu sözlere Habertürk yazarı Kemal Öztürk köşesinde yer vermişti. Gür, 18 Ekim’deki seçimlerin peşinde yorumlama yaparak, bu ifadelerin kendisine ait olmadığını açıklama etmiş ve sosyal medyada linçe uğradığını belirtmişti. Öztürk ise yazının 16 Ekim tarihinde yayımlandığını hatırlatarak Gür’e tepki göstermişti.

CANLI YAYINDA KARŞI KARŞIYA GELDİLER

İki isim Veyis Ateş’in moderatörlüğünde ekrana gelen ‘Habertürk Gündem’ programında karşı karşıya geldi. Gür, sözlerin kendisine ait olmadığını tekrarlarken, “Zannediyorlar ki araştırma şirketini, araştırmayı bırakmaktan korkuyorum. Ya dost 50 bin tane işim var. Bu ülkede tahlilci olmaktan yoruldum zaten. Yazdığın dürüst mu yok mi söyle ya ekranda. Böyle yere bakan, yumuşak korkanlardan korkacaksın. Ben değneğimi elime aldım. Susacak değilim” dedi.

“ERSİN TATAR BENİ ARADI”

Gür hem KKTC’de cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ın kendisini aradığını ve “Senin böyle bir şey diyeceğini düşünmüyorum” dediğini aktardı.

ÇOCUKLARININ ÜZERİNE YEMİN ETTİ

Öztürk ise Gür ile yaşadığını ifade ettiği konuşmanın detaylarını anlattı. Öztürk, “Siz bana bu cümleleri sarf ettiniz mi, etmediniz mi? Namusum, şerefim ve 3 çocuğum üstüne yemin ederim ancak sen bana bunları açıklama ettin” diyen Öztürk, “Etmedim” yanıtını aldı.

'Akıncı kazanamazsa mesleği bırakırım' dediği öne sürülen Adil Gür: Ersin Tatar beni aradı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *