Akşener: Türkiye de salgının 2. dalgasında iyi olan ülkeler arasına girsin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açıklanan koroanvirüs önlemlerinin yetkisiz olduğunu öne sürdü. Akşener, TBMM‘de partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde yer alan Akşener, dünyada salgında ikinci dalgaya aleyhinde kendini koruyan ülkeler olduğunu belirterek, Türkiye‘nin de iyi olan ülkeler arasına girmesi gerektiğini savundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni koronavirüs önlemlerini eksik bulduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı  Akşener, dünyada salgında ikinci dalgaya karşısında kendini koruyan ülkeler olduğunu belirterek, Türkiye’nin de iyi olan ülkeler arasına girmesi gerektiğini söyledi. Akşener “Acilen bütün mesele, milletin canını, birliğini, dirliğini, sağlığını korumak. Hemencecik 14 günlük sokağa çıkma yasağını uygulayın. Zararın neresinden dönersek kardır” dedi.

KATAR İLE YAPILAN TİCARET ANLAŞMASIAkşener, Borsa İstanbul’un yüzde 10 hissesinin, Katar göre satın alındığını söyleyerek, şöyle konuştu: “Bu satışların yanında, içeriği henüz açıklanmayan bir dizi anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaların konuları aralarında limanlar, Haliç, su kaynaklarımız, hatta aile ve kadınlarla ilgili bir mutabakat bile var. Altını önemle çizmek istiyorum: Birçok devlet veya şirket, yabancı borsalara iki taraflı oluyor, yatırımlar yapıyor. Biz tanıdık olmayan sermayeye, ya da yatırımlara karşı değiliz. Oysa, gelişmiş ülkelerde, bu nesil satışlar veya yatırımlarla ilgili olarak kamuoyuna veri verilir. ‘Şu nedenle, şu şartlarda, şöyle bir anlaşma yaptık’ denir. Devlet, ‘ticari sır’ maskesinin ardına saklanmaz. O yüzden, kuytu saklı, yangından mal kaçırır gibi yapılan bu anlaşmaların akıbetini, dikkatle takip edeceğiz.”Akşener, istihdam yaratan bir yükselme modeline geçilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“İYİ Parti olarak biz, ‘Türkiye istihdamsız değil, istihdamla büyüsün’ diyoruz. ‘Rantla değil, üretimle kalkınsın’ diyoruz. Bu vizyon ışığında, işverenlerimizin üzerindeki yükü hafifletip, onların tekrar istihdam yaratmalarını sağlarken, sıcacık gelirli vatandaşımızı da borç sarmalına sürüklemeyecek, tescil dışı istihdamı kayıt altına alacak, hakkaniyetli bir en az aidat modeli üzerinde çalıştık” ifadesini kullandı.

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *