Ali Babacan, Bakan Koca’ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardındaki Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. 25 Kasım tarihinde açıklanan son 24 saatlik verilere kadar; 6 bin 814’ü semptomatik, 21 bin 717’si asemptomatik olmak üzere toplam 28 bin 351 yeni olgu saptandı. Bakan Koca, yaptığı açıklamada, semptom göstermeyen hastaların da jurnal koronavirüs tablosuna dahil edileceğini açıklama etti.

ALİ BABACAN TEPKİ GÖSTERDİ

Bakan Koca’nın laf konusu açıklamalarının ardından DERMAN Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Babacan paylaşımında, “Aylardır ‘Vaka sayılarını açıklayın’ diye hükümete çağrı yaptık. Nihayet bugün için 28.351 olgu açıklandı. Şu Anda soruyoruz: Aylardır bunu niçin açıklamadınız? Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? Bunca yaşanandan sonra bu sayılara güvenebilir miyiz?” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Türkiye’de 25 Kasım tarihinde, 6 bin 814’ü semptomatik olmak üzere toplam 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi. Ölüm sayısı ise 168 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye’de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 840, toplam hasta sayısı ise 489 bin 267’ye yükseldi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sokağa çıkma kısıtlaması genişleyecek mi? Bakan Koca'dan tek cümlelik yanıtSokağa çıkma kısıtlaması genişleyecek mi? Bakan Koca’dan tek cümlelik yanıtSalgında vahim artış! Vefatlar rekor kırdı, semptomsuzlarla birlikte 28 bin 351 vaka varSalgında vahim yükselme! Vefatlar rekor kırdı, semptomsuzlarla birlikte 28 bin 351 olgu varBu skandal çok konuşulacak! Selin Ciğerci'nin eşini aldattığı görüntüler ortaya çıktıBu skandal fazla konuşulacak! Selin Ciğerci’nin eşini aldattığı görüntüler ortaya çıktı

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 3911 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 3911 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 385 bin 480’e yükseldi. Toplam deneme sayısı 17 milyon 733 bin 520, ağır hasta sayısı ise 4641 yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,4 oldu.

Ali Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?

TABLODA SEMPTOMSUZ VAKALAR YER ALMIYOR

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı bu tabloda 21 bin 537 semptomsuz olgu yer almadığı için toplam hasta sayısı 467 bin 730 olarak görünüyor. Ama semptomsuz 21 bin 537 vakayı eklediğimizde toplam olgu sayısı 489 bin 267’ye yükseliyor.

Ali Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *