Ali Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teklifini kabul etmedim

FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya‘nın konuğu DEVA Partisi lideri Ali Babacan oldu. AK Parti‘de ayrılış sürecini anlatan Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine farklı görevler teklif ettiğini belirtti.

“ŞUNU DA BUNU DA YAPABİLİRSİN DEDİ”

İsmail Küçükkaya’nın ‘İsteseydiniz bu hükümetlerle ekonomi yönetimine devam eder miydiniz?’ sorusuna cevap veren Babacan, şu ifadeleri kullandı: “Ben terketmek istediğimi partiden istifa edip yeni bir parti kurmaya karar verdiğimde sayın Erdoğan’la gittim görüştüm. İlk onun haberi oldu. sonra kendisi o görüşmeyi basınla paylaştı. Benim ayrılmamı istemedi. Birkaç tane farklı pozisyon öneri etti. Benzer anda şunu da bunu da yapabilirsin dedi. Bunların hepsi kendisi açıkladığı için kayıtta.

“TEKLİFİ KABUL ETMEDİM”

Bu değin doğru ve işini bilen insanların azaldığı bir yapıda, tek noktadan yargıyı ve Meclis’i de kuşatacak bir şekilde idare anlayışının farkında olan olduğum için bu teklifi kabul etmedim. Partili cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkenin sorunlarını çözeceğine inanmadım. Onun için yeni bir parti kurduk, yeni bir yola çıktık.”

About admin

Check Also

Kılıçdaroğlu çifti, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla görüntülü mesaj paylaştı

Kılıçdaroğlu çifti, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla görüntülü mesaj paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *