Ali Babacan sahaya çıkıyor! İlk durak ana ocağı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) teşkilatlanma çalışmalarında kongre sürecine girdi. Örgütlenme çalışmalarını pandemi kısıtlamaları aşağı yürütmek zorunda kalan yeni parti derhal de tedbirlere uyarak il kongrelerini planlamaya başladı. İl kongreleri partinin genel başkanı Ali Babacan‘ın da başta sahaya çıktığı programlar olacak.

Partinin ilk il kongresi Ardahan’da yapıldı. Ama Kovid-19 tedavisi sebebiyle karantinada bulunan Babacan bu kongreye katılamadı. Babacan’ın katılacağı ilk kongre DEVA Partisi’nin Çorum İl Başkanlığı Kongresi olacak. Aynı Zamanda annesinin memleketi olan Çorum’daki bir otelde yarın gerçekleştirilecek kongrede hitabe yapacak olan Babacan’ın sonradan esnaf ziyaretlerinde bulunması bekleniyor.

BABACAN 10 EKİM’DE DİYARBAKIR‘DA OLACAK

Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine tarafından, “Hepimizin Devası”, “Biz hazırız” sloganları ile yapılan il kongre süreçlerinde Babacan’ın ikinci adresi 10 Ekim’de yapılacak Diyarbakır İl Kongresi olacak. Babacan Diyarbakır’da da kongre konuşmasından daha sonra esnaf ziyareti yapacak, ayrıca değişik iş odaları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya gelecek.

DEVA’nın Diyarbakır İl Başkanlığı Kongresi’nin peşinde 11 Ekim’de Batman ve Bitlis, 17 Ekim’de Erzurum kongreleri yapılacak. Babacan’ın bu kongrelere de katılması planlanıyor.

BÜYÜK KONGRE İÇİN GAYE ARALIK BAŞI

DEVA Partisi’nin ekim ayı içinde seçime girme yeterliliği olmak için Siyasi Partiler Yasası’na kadar, “İllerin en düşük yarısında (41 il) tercih gününden en düşük 6 ay önce teşkilat kurmuş ve büyük kongresini yapmış olması” gerekiyor. Ekim ayı içinde yapılacak kongreler ile bu şartın yerine getirilmesi hedefleniyor. Büyük kongrenin ise aralık ayı başında yapılması planlanıyor.

ÜYELİK KAMPANYASI KONGRE SONRASINA BIRAKILDI

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kayıtlarına tarafından kuruluşunun üzerinden yaklaşık 7 ay geçen DEVA Partisi’nin üye sayısı takriben 5 bin oldu. Parti yetkilileri pandemi koşulları aşağıda yapılan kongre süreci sebebiyle üyelik başvurularını geciktirdiklerine, kongrelerin arkasında bir kampanya yapılacağına dikkat çekiyor.

PARTİYE İLGİ ARALIK-OCAK AYI ANKETLERİNDE GÖRÜLEBİLİR

Yıl bitmeden kongrelerini tamamlayarak erken bir seçime hazır ülkü ulaşmak istediklerini bildiren DERMAN yöneticileri, oy oranlarıyla ilgili soruya ise “Bunun için erken” yanıtını veriyor. Partilerine ‘muazzam bir alaka olduğunu’ söyleyen kaynaklar, bu ilginin en sağlıklı ölçümünün de teşkilatlanma sürecinin tamamlanacağı aralık-ocak aylarından daha sonra yapılacak anketler ile ortaya çıkmaya başlayacağını söylüyor.

Ali Babacan sahaya çıkıyor! İlk durak ana ocağı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *