Ali Mahir Başarır kimdir? Ali Mahir Başarır kaç yaşında, nereli? Ali Mahir Başarır hayatı ve biyografisi!

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatler çeken Ali Mahir Başarır hakkında incelemeler yapılıyor. Ali Mahir Başarır kimdir? Ali Mahir Başarır kaç yaşında, nereli? Ali Mahir Başarır hayatı ve biyografisi!

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ MAHİR BAŞARIR KİMDİR?

Doğum tarihi: 3 Eylül 1975

Kaç yaşında: 45yaşında

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gözler Kabine toplantısında! Sokak kısıtlaması genişliyor, başka yeni tedbirler de varGözler Kabine toplantısında! Cadde kısıtlaması genişliyor, diğer yeni tedbirler de varUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta gözü kara fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiKorona verileri her gün yeni rekor kırıyor! Vakalar ve vefatlar bir kritik eşiği daha aştıKorona verileri her gün yeni rekor kırıyor! Vakalar ve vefatlar bir kritik eşiği daha aştı

Nereli: Tarsus,

Mesleği: Avukat, siyasetçi

Ali Mahir Başarır (1975, Tarsus, Mersin), Türk siyasetçi, avukat, 27. Dönem Mersin Milletvekili.

1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ali Mahir Başarır, yüksek lisansını da benzer üniversitede Halk Hukuku alanında tamamladı1. İstanbul’da özgürlük avukatlık yaparak meslek yaşamına atıldı, Maltepe Spor Kulübü ve Kartal Spor Kulübü’ nde yönetici olarak tahsis aldı2.

12 Eylül darbesi sonrasında kapatılan Cumhuriyet Ahali Partisi’nin 1992 yılında yeniden açılması üstüne Tarsus ilçe örgütlenmesinde tayin alarak aktif siyasi yaşama atıldı. İlk kere 2011 genel seçimlerinde Mersin Milletvekili aday adayı olan Başarır, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Mersin Milletvekili seçilerek parlamentoya girdi3. 25-26 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilen 37. Cumhuriyet Halk Müziği Partisi Klasik Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi4. TBMM Tüzük Komisyonu üyesidir.

ÇYDD ve HATİAB üyesi olan Ali Mahir Başarır, evli ve iki çocuk babasıdır.

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *