Aydemir Sanayi üretimindeki artışa dikkat çekti

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de söz alıp, “Bütün kötü tutkuların en kirlisi kıskançlıktır.” tespitini kayda geçerek, AK Parti’nin hayata geçirdiği hizmetleri paylaştı. Milletvekili Aydemir: ‘Vurgu net: Kıskanan, çekemeyen, istemeyen güruhun şamatası, kötüleme ve yalan furyası, eser siyasetine olan hazımsızlıklarıdır.’ değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye’nin 2002’den bugüne her alanda ciddi bir büyüme, gelişme ve kalkınma hamlesi kaydettiğini, fakat küresel bazda imrenme ile izlenen bu pozitif gelişmelerin bazı çevrelerce karartılmaya çalışıldığına sinyâl ederek, ‘Bunlar için şifa istemek çözüm yok. Öyleyse durmak değil, yola devam. ‘ dedi.

Aydemir Yaşanan Gelişmeleri Paylaştı

TBMM Genel Kurulu’nda laf alan AK Parti Milletvekili Aydemir, Türkiye’de sosyal ve hesaplı bağlamda ciddi bir saldırı döneminin yaşandığını belirterek; sanayi üretimindeki artma, covid19’la mücadelede dünyaya misal gösterilen başarı, Karadeniz’de doğalgaz rezervinin bulunması, savunma sanayisindeki atılımlar, terörle mücadeledeki kararlılık ve başarıyı gündeme taşıdı.

Aydemir’den Sanayi Üretimi Hatırlatması

Genel Kurul’daki konuşmasında sanayi üretiminde 2005’ten bu güne yakalanan en üst düzeye uyarı çeken Milletvekili Aydemir, ‘Güzel düşünen birisi “Tüm kötü tutkuların en kirlisi kıskançlıktır.” diyor. Bu tespiti “Sanayi üretiminde dünya 2’ncisi olduk.” haberiyle birlikte okuduğunuzda fazla anlamlı oluyor. ‘ dedi.

2002’den Bugüne: Artı Süreç

Türkiye’de yaşanan artı, kararlı ve güven ortamına, her alanda gerçekleştirilen reform ve yatırımlara değinen Milletvekili Aydemir, ‘Düşünsenize, 2005’ten bu yanlamasına en iyi sanayi üretimi rakamını yakalamışsınız; salgın sürecini mükemmel yöneten ülke pozisyonu alıp Dünya Sıhhat Örgütünce (DSÖ) taltif görmüşsünüz; doğal gaz kaynağına ulaşmış, mavi vatan hakikatini dünyanın belleğine kazımışsınız; savunma sanayisinde yüzlerce yılda alacağınız mesafeyi ak iktidarla yakalamış, bölücü terörü inlerine gömmüşsünüz; uçan araçları semaya salmışsınız; devlet, halk müziği kaynaşmasını her sahada zirvelere taşıyıp itimat katsayısını artmışsınız.’ vurgusunda bulundu.

‘Kıskançlık ruhun hastalığıdır’

Her alanda yaşanan olumlu sürece karşın bir takım çevrelerin bu gerçeği görmezden geldiğini dokundurma eden Milletvekili Aydemir, ‘ Koşul bu ise kıskanan, çekemeyen, istemeyen güruhun şamatasına da muhatap oluyorsunuz. “Kıskançlık ruhun hastalığıdır.” kaydını düşene rahmet olsun. Bunlar için şifa arzu etmek ise çözüm değil. Öyleyse durmak yok, yola devam. ‘ dedi – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Ticaret Bakan Yardımcısı değişti

Ticaret Bakan Yardımcısı değişti

TİCARET Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur görevden alındı, yerine Mustafa Tuzcu atandı. Cumhurbaşkanlığı atamalarına ilişkin kararlar, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *