Bahçeli: 2021 yılı yeni ve huzur dolu bir dönemin miladı olacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye bir yanlamasına vandal emellerle öteki yandan da virüsün habis etkisiyle başa çıkacak, bu muvaffakiyetle 2021 yılı yeni ve kolaylık batmış bir dönemin miladı olacaktır” dedi.

MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kovid-19 hastalığıyla mücadelenin tavsamadan, tavize uğramadan, tehire meydan bırakmadan kararlılıkla devam ettiğine dikkat çekti. Bahçeli, “İnancım odur oysa, bu musibeti, bu hastalığı öncelikle milletimiz olmak üzere tüm insanlık yenecek, virüsün enkazı kaldırılacak, yaralar gecikmeksizin sarılacaktır. Bilimin imkanlarıyla, tıbbın çareleriyle, sabrın asaletiyle, duanın gücüyle bu zorlu günler aşılacaktır. Felaketin çapı büyük olsa da, göğüsleyecek dirayetimiz vardır. Salgının ağırlığı pozitif olsa da, kaldıracak irademiz vardır. Başarmanın haricen bir seçeneğimiz de yoktur” dedi.

PATLAMADA HAYATINI KAYBEDENLERE RAHMETBahçeli, hastalıkla mücadelenin çetin ve meşakkatli olduğunu açıklama ederek, “Işlem içinde arzu edilmeyen gelişmeler vuku bulmaktadır. Bu kapsamda Gaziantep‘te özel bir hastanenin Kovid-19 yoğun bakım ünitesinde oksijen tüpü kaynaklı meydana gelen bir patlama çok üzücü sonuçlara niçin olmuştur. Maalesef bu patlamada ve bunun tesiriyle meydana çıkan yangında tedavi altındaki 9 kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. sırası gelmişken elim hadisede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan kardeşlerimize de şifalar diliyorum. Keza Kovid-19 hastalığından dolayı çare görenlere sağlık durumu, sağlık ve sağlık temennilerimle birlikte geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ölüm edenlere rahmet niyaz ediyorum. Maske, mesafe ve temizleme şartlarına uyarak virüse alan bırakmayacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. ‘2021 HUZURUN MİLADI OLACAKTIR’

Bahçeli, “Türkiye bir yanlamasına vandal emellerle diğer yanlamasına da virüsün habis etkisiyle başa çıkacak, bu muvaffakiyetle 2021 yılı yeni ve refah dolu bir dönemin miladı olacaktır. Teslim almak yoktur, yılmak yoktur, kötümserlik yoktur, nefret hiç yoktur. Başaracağız, selin önünü alacağız. Afiyet Bakanımıza, Bilim Kurulu’muza, doktorlarımıza, hemşirelerimize, hasta bakıcılarımıza ve diğer tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, desteğimizin ardına kadar süreceğini ifade ediyorum” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Barıştırma Gündoğan

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *