Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına altın fiyatları üzerinden yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde sürpriz bir çıkışa imza atmış ve MHP Lideri Devlet Bahçeli‘ye erken tercih çağrısında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu açıklamasında “Bu ülkenin kurtuluşu bir lahza önce seçime gitmektir. Bunu kime söylüyorum? Sayın Bahçeli’ye söylüyorum. Bu ülkeyi seviyorsan, çık kardeşim yarın sabahleyin, de oysa ‘Yeter artık’. Türkiye’yi seçime götür” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ’DEN YANIT GELDİ

Gündeme bomba gibi düşen bu sözlere MHP Lideri Devlet Bahçeli parti grubunda yaptığı konuşmada cevap verdi. Kılıçdaroğlu’na altın fiyatları üzerinden göndermede bulunan Bahçeli, “Kılıçdaroğlu ne oldu da tercih diye tutturdu. Seçim isteği sipariş ve hezeyandır. Sana kimler ne söyledi, neyi vaat ettiler? Kılıçdaroğlu’na diyorum ancak, seçimi falan boşver, ses çıkarmama et de biraz kazan. Terazi var siklet var, her şeyin bir vakti var. Davetsiz gelen döşeksiz oturur. Elden gelen öğün olmaz, o da zamanında gelmez. Bu işlere kafa yorma, seçim meçim derdine düşme, işin yoksa tanık ol, paran çoksa kefil ol. Tercih vaktinde yapılacaktır” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

“Erken seçim tartışması emek ve nefes israfıdır. Anket aldatmalarını milletin iradesi yıkıp geçecektir. Kim namzet olursa olsun, parlamenter sisteme dönmenin hesabını hangi siyasi defolular yaparsa yapsın, nafiledir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşayacaktır. MHP, sözünün eridir. 2023’te Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“SEN GİT KOBANİCİ YOLDAŞLARINLA KUCAKLAŞ”

CHP, Uygur Türkleri konusunda parmak sallayamaz, ders veremez. Onlar, Moskova yolu gözlerken, biz esir Türklerin davası ile nefes alıyorduk. CHP kim, Doğu Türkistan’ı müdafaa etmek kimdir? Hele dahası serok Ahmet var oysa, şamata çıkarmakta üzerine yoktur. Hızını alamamış olacak ki, Doğu Türkistan’ı kaça sattığımızı da soruları arasına iliştirmiştir. Be hey serok, satış senin işindir, pazarlamak seninle anılan bir meslektir. Sen Doğu Türkistan’ın haritada yerini bilmiyorken, milliyetçi, ülkücü hareketin kalbi bu sevda ile çarpıyordu. Sen git, Kobanici yoldaşlarınla kucaklaş.

“ERİVAN’IN DA BİR GECE DEĞER ÖDEYECEĞİNİ AKILLARINDAN ÇIKARMASINLAR”

27 Eylül’de tek yanlı ateşi açan Ermenistan’dır. Azerbaycan kendi topraklarını kahramanca çaba etmiş, işgal altındaki yerlerin yüzde 25’ini kurtarmıştır. Zoru görebilen Ermenistan sivilleri vurarak insanlık suçu işlemiştir. İnsan hakları savunucuları, milletlerarası kuruluşlar dillerini yutmuşlardır. Cephede başarı sağlanmadan, topraklar özgürleşmeden, ateşkes olsun seslenmek hiçbir durum aşağıda geçerli olamayacaktır. Baskı, oyunu bozacak, zor kullanılarak vatan toprakları alınacaktır. Moskova’da kurulan masada çözümsüzlük hali somutlaşmıştır. Katille pazarlık, kurşun olarak, bomba olarak fatura edilmiştir. Dağlık Karabağ masada değil sahada, terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır. Ermenistan, işgal ettiği her yerden ön şartsız çekilmelidir. Bakü’yü amaç yapanlar, Erivan’ın da bir gece aniden değer ödeyeceğini ne akıllarından, ne de kabus batmış anılarından çıkarmamalılar.

“KIBRIS TÜRK’TÜR, TÜRK KALACAK”

KKTC seçiminde hiçbir namzet birincil turda tatmin edici desteği alamamıştır. Gözler ikinci tura çevrilmiştir. Kıbrıs, ulusal bir davadır. Bugüne kadar uzlaşmaya kapalı duranın kim olduğu meydandadır. Adil bir barışın önüne Rumlar set çekmiştir. Enosis ihaneti, Kıbrıs’a zincir vurmanın peşine düşmüştür. Kapalı Maraş’ın kısmi açılması yerindedir, temennimiz kalan kısımların seçimden daha sonra Kıbrıs Türklüğü ile buluşturulmasıdır. Federasyon modeli görüşmeleri sonuç vermedi. Eşit iki devlet seçeneği yegane çözüm olarak önümüzdedir. Vatan toprağı vererek çözüm arayan yok, vatana sahip meydana çıkan, Rum oyunlarına aldanmayan ulusal bir cumhurbaşkanı vazgeçilmez bir mecburiyettir. Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına altın fiyatları üzerinden yanıt verdi

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *