Bahçeli, terör örgütü sembolünün kullanıldığı iddia edilen park üzerinden CHP’ye yüklendi: Burunlarından fitil fitil getirilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Ahali Meclisi’ndeki grup toplantısında manâlı açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne meydana çıkan satır başları:

“Başta İbrahim Metin ile Prof. Dr. Mithat Melen’in vefatlarından duyduğum üzüntüyü spesifize etmek istiyorum. Sevenlerine taziye dileklerimi iletiyorum.

KIBRIS TÜRKTÜR”

Bize tarafından Türksüz Kıbrıs çatlamış toprak, çökmüş bina, kanı çekilmiş damardır. Kıbrıs coğrafyasının mayası Türklüktür. 37 yıllık tarihi kucaklayıp bugünlere gelen Kıbrıs nice zorluklara direnmiştir. Ezelden beri hür yaşamış Türk milleti ebede kadar da bu onurunu korumaya yaşatmaya kanıyla yemin içmiştir. Kıbrıs Türk’tür, Türk yurdudur. Çaba yıllarının alev hattından çıkıp bugünlere gelen Mehmetçiklere uzun ömürler diliyorum.İlk turu 11 Ekim 2020 ikinci turu 18 Ekim 2020’de yapılan KKTC cumhurbaşkanlığı seçiminde, Kıbrıs Türklüğünün takdir ve teveccühü ile Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı kutluyorum.

“KALICI BARIŞIN ÖNÜNE TAŞ KOYAN RUMLAR OLMUŞTUR”

Kıymetli milletvekilleri Kıbrıs bizim için ulusal bir meseledir. Tavizi olmaz, dönüşü olmaz. Kıbrıs’ın Türk kalması namus konusudur. Kıbrıs Türklüğü değil sayılamaz, varlık hakları yokuşa sürülemez. Kıbrıs Türklüğü yıkım ve red edilemez. Milletlerarası toplumun Kıbrıs Türklüğünü görmezden gelmesi, üç maymunu oynaması sakat ve yanlıştır. Her seferinde adaletli ve kalıcı barışın önüne taş koyan Rumlar olmuştur. Yeni bir dönemden neden huzursuzluk duyulmakta? Mazisi karanlık olan hedefleri tanımayız.

“SİZDEN Mİ İZİN ALACAKTIK?”

Milletlerarası toplumun Kıbrıs Türklüğünü görmemesi hatalı bir davranıştır. 46 yıldır hayalet şehir olan Maraş’ın fazla uygun bir kararla sahil kesiminin açılması, konuya muhatap çevrelerin tepkisini çekmiştir. Rahatsız olanların sicilini incelediğinizde isabetli bir meslek yapıldığı görülecektir. Biz Yunanistan’dan mı müsade alacaktık. 46 yıldır kilitli olan Maraş’ta piknik yapmak için üzüntüsünü paylaşan Borrell’den mi müsade isteyecektik. Bu şahsın Kıbrıs sorununun detaylı çözümüne, BM konseyinin çözümü dışarıya alternatif yoktur sözlerini ciddiye mi alalım?

“ASIL AMAÇ ÖLÜMÜ GÖSTERİP SITMAYA RAZI GÖSTERMEKTİR”

Ne zamandan beri BM emniyet konseyi Türk milletinin iradesinin üstüne çıkmıştır. Adada yaşamış halklar bellidir. O halde AB kaşıntısı ileri sürdüğü bahanelerin belli başlı gayesi nasıl yorumlanmalıdır. Mülkiye haklarına tıpkı riayet edilmesinden niye tedirginlik duyulmaktadır. Ana maksat ölümü gösterip sıtmaya razı göstermektir. Türkiye olmadan Kıbrıs olmadan Doğu Akdeniz’de atılacak her adım barıştırma arayışlarını yıkacaktır. Meselenin özü bu dek basittir.

“UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Mazisi karanlık hedefleri tanımayız. Geçmişte yaşananlar malumunuzdur. 1955 yılında kurulan terör örgütün soydaşlarımızın kanını nasıl oluk oluk akıttığı milli vicdanda hala mahfuzdur. Unutmadık unutturmayacağız. Rumlar 21 Aralık 1963’ten itibaren Kıbrıs Türklüğünü kasit alan saldırılarını arttırmışlardır. 20 Temmuz 1974 Barıştırma Harekatı hayat hakları gasbedilen Kıbrıs Tüklüğüne anavatan Türkiye’den uzlaştırma eli olarak tarihe geçmiştir. 1977 yılından itibaren fedaralizm çalışmaları yapılmıştır. 52 yıllık araştırmalar çözüm getirmemiştir. Kıbrıs Türklüğünün yapıcı tavrına karşın her seferinde uzlaşmadan kaçan Rumlar olmuştur. Çözüm sokaklarda dolaşmaya başlayan sözde sivil itaatsiz eylemleri için zemin yoklayan Rum sevdalısı Akıncı gibi vatandan toprak vererek olamayacaktır. Çözüm bir tarafın boyun eğmesiyle gerçekleşmeyecektir. Baskın ve denklik temelinde iki devletli çözüm yegane yoldur.

“AZERBAYCAN TEZKERESİNE DESTEĞİMİZ TAM”

Azerbaycan tezkeresine desteğimiz tamdır. İşgal altındaki yerleri 44 günde kurtaran arkadaş Azerbaycan’ın sonuna kadar peşinde olacağımızı bildirmek isterim. 10 Kasım tarihli ateşkesin tarihini bir takım odakların kavga gayretleri harekatın heybetli stratejik boyutlarını örtmeye yetmeyecektir. Azerbaycan Cumhuriyeti, askeri mücadeleyi politik bir enstrüman olarak kullanmada galibiyet göstermiş, ordusunun strateji üstünlüğü doğru milletlerarası prestij kazanmıştır. 28 yıldır donmuş bir ihtilaf olan Dağlık Karabağ’ın zincirlerinden manâlı ölçüde kurtulmuş olması tarihe geçmiştir.

“CHP’LİLER BELEDİYE İŞLERİNDEN DIĞER HER ŞEYLE MEŞGULDÜR”

Türk siyaseti kendi ülkesine yabancılaşmış, milletiyle çelişkiye düşmüş bir muhalefetin sancısına rastlamıştır. CHP Genel Başkanı geçtiğimiz günlerde konuğu olduğu Ortadoğu Enstitüsünde bir etki ajanı gibi konuşmuş, yoksul aklında ne varsa döküp saçmıştır. ABD ve AB liderlerine karşın, Türkiye’de demokrasi hareketlerini savunun çağrısında bulunmuştur. İBB Başkanı da göz kamaştıran figüranlığını sergilemiştir. Türkiye’yi şikayet ede ede bitirememiştir. CHP’liler belediye işlerinden başka her şeyle meşguldür.

“ÇOCUKLARA BÖLÜCÜLÜK AŞILAMAYA ÇALIŞAN CHP’Lİ BELEDİYEYE HESAP SORULMALIDIR”

Çocuklara bölücülük aşılamaya çalışan CHP’nin terör örgütünü belediyeye taşımasının hesabı sorulmalıdır. Çocuklara bölücülük aşılamaya çalışan CHP’nin PKK’yı belediyelere taşımasının hesabı mutlaka sorulmalı, burunlarından fitil fitil getirilmelidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP bu ellere nasıl düştü? CHP bu dek mı kökünden koptu? Bu ayıplı Kılıçdaroğlu nereye koşuyor, hangi kucaklara atılmak için çırpınıyor?

“TÜRKLÜĞÜ ANAYASA’DAN ÇIKARACAK BİRİSİ ANASINDAN DOĞMAMIŞTIR”

CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin bir anayasa hazırlığı konuşulmaktadır. İP yönetimi reddetmiş, Kılıçdaroğlu da reddetmiştir. Kurulan ya da kurdurulan masaya kimler oturdu? İhanet metnini kim yazdı? Türk’ü, Türk milletini, Atatürk’ü, vatandaşlık tanımının değiştirilmesini, başlıca dilde eğitimi kim izah edecek? Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018’de açıklamasında ‘başında İbrahim Kaboğlu’nun olduğu bir mutabakat metni elimizde’ dedi mi, demedi mi? Bu yalancılık aleyhinde hayrete düşen milletimizdir. Bu yalan makinesi böylece çalışmıştır oysa ne fren tutmuş, ne durdurak bilmiştir. PKK kurmuş, kalem siparişi de FETÖ’ye verilmiştir. Utanç verici bir rezalettir. Yalanı yalancıyla, yanlışı cahille sakın tartışmayın. Yalancıya gerçeği, cahile doğruyu anlatamazsınız. Batan gemiye dönen İYİ Parti’ye, kuru yaprağa dönen CHP’ye diyorum fakat, yalanla bir yere gidebilirsiniz oysa gittiğiniz yerden dönemezsiniz. MHP’ye yapılan okyanus ötesi operasyonun gayreti şu günlerde ortaya çıkmıştır. Türklüğü Anayasa’dan çıkaracak birisi anasından doğmamıştır. Hodri meydan her kim alçak bir mücadelenin içinde olacaksa, önce bizim bedenlerimizi toprağa gömmek zorundadır. Oyunlarının eninde sonunda bozulacağını çapsız kafalarından çıkarmasınlar”

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *