Bahçeli’den parti grubunu ayağa kaldıran sözler: Erivan bir gece bedel ödeyebilir

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmayla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Ermenistan’ın amasız ve önkoşulsuz işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini gösteren Bahçeli, “Bakü’yü niyet yapanlar, Erivan‘ın da bir gece aniden layık ödeyeceğini ne akıllarından, ne de kabus dolu anılarından çıkarmamalılar. Dağlık Karabağ masada değil sahada, terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Dağlık Karabağ’da Ermenistan’ın mezalimi dehşet saçarak devam etmektedir. KKTC’deki Cumhurbaşkanı seçimi tüm dikkatleri üstüne çekmektedir. Bölücü terör örgütü ve yandaşları yeniden ateşle oynamaktadır. Covid 19 salgınının niçin olduğu belirsizlikler yeni boyutlar kazanmaktadır. Bu kapsamda dünya yeniden alarma geçmiş, kısıtlamalar başlamıştır. 3 Kasım 2020 ABD Başkanlık seçimine katılacak adaylar, son kozlarını masaya sürerken, bu nedenli siyasi gelgitler, alan ve dünya siyasetine çok yönü olan tesir etmektedir. Türkiye-Fransa, Türkiye-Yunanistan kırılgan ilişkileri tepe kaybı yaşamaktadır. Suudi Arabistan ve BAE’nin işbirlikçi ve Türkiye karşıtı politikaları derinleşmekte, Türk mallarına yönelik ambargolar uygulanmaktadır.

“BUNLAR İBLİSİN ÇOCUKLARI, İHANETİN ÇAKALLARIDIR”

İhanet ateşi ile küle dönen vicdanlar yeşili tanımaz. Orman havadır, orman hayattır, orman yurttur. Ormanı topraktan ayrı düşünmek olası değildir. Ormana kasteden toprağa, toprağa kasteden vatanda kastetmiştir. Hatay Belen’de çıkartılan yangın, rüzgarın da etkisiyle mesken yerlerine sıçramıştır. Peşinde İskenderun ve Arsuz’a değin yayılmıştır. Hatay ve Kahramanmaraş’ta insanlarımızı evsiz bırakan, ağaçları yakıp yıkan yangın son zamanların en trajik olayları arasındadır. Devamında Osmaniye ve Trabzon’da da yangınların görülmesi büyük bir üzüntüye yol açmıştır. Yangınlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Kimler sabotaj yapmışsa bulunup cezalandırılmaları ertelenemez bir hedeftir. ‘Ateşin çocukları’ isimli bir PKK aparatı oluşum, dikkati üstüne çekmiştir. Bu canilerin birincil eylemi 11 Temmuz 2019’da Fethiye’de ortaya meydana çıkan orman yangını ile görülmüştü. Bildiğimiz bir şey varsa o da şudur; Bunlar iblisin çocukları, ihanetin çakallarıdır. Kimin çocukları bilinmeyen olan bu şerefsizlerin yakalanıp yaptıkları değin yakılmaları, hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır.

“DÜŞMAN FAZLA OLSA DA YENECEK KUDRETİMİZ VAR”

Acıklı gelişmeler karşısında okumuş müsveddelerinin tepkilerini duyanınız oldu mu? TTB Merkez Konseyi’nin hakikatten yandan tavrını göreniniz oldu mu? Terörist Demirtaş’ın hakkındaki iddiaları göğsüne asacağı haysiyet madalyası gibi görebilen CHP Genel Başkanı’ndan ses çıktı mı? En küçük bir sitem işitildi mi? Kılıçdaroğlu haysiyet deyince aklına ne geliyor? Demirtaş’la ilgili nazlı nazlı kahvaltı rezerasyonu yapanlar, sorarım sizlere, nasılsınız, iyi misiniz? Geçen hafta Ağrı’da şehit düşen Emre Dokumacı’nın muhterem annesine, babasına, tabutuna kapanıp acıklı nişanlısına ne diyecekler, ne anlatacaklar? Teröriste terörist diyemeyen, bize tarafından teröristtir. Hatay’da evi barkı yanan, ağacı ve tarlası ateşe bahşedilen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye Cumhuriyeit dinç ve muktedirdir. Neresi yanmış, yakılmışsa ümidim eskisinden daha da yeşile kavuşmasıdır. Bütün ağaçlarımızı yaksalar da fidan dikecek toprağımız vardır, topraklarımız susuz kalsa da sulayacak kanımız vardır. Düşman çok olsa da yenecek kudretimiz vardır. Zalimler karşımıza çıksa da, alayını ansızın yıkacak imanımız vardır. Biz Türkiye’yiz. Saldırılara siper olan Cumhur İttifakı’yız.

“ERMENİSTAN ADALET VE HUKUK TANIMIYOR”

Kavgacı ülke Ermenistan’dır, masumları öldüren ülke Ermenistan’dır, işgalci ülke Ermenistan’dır. Adalet ve hukuk tanımayan ülke de Ermenistan’dır. Neyin ateşkesi, neyin görüşmesi. Konu vatan konusudur, konu hür konusudur. Terörist devlet Ermenistan, Karabağ’dan çekilmeden silahları indirmek, masalarda çözüm seslenmek, cinayetlerin meşrulaşması demektir. Dağlık Karabağ Türk’tür. Azerbaycan Türklüğün öz yurdudur.

“DAĞLIK KARABAĞ, ERMENİSTAN’IN KAFASINA VURA VURA ALINMALIDIR”

27 Eylül’de tek yanlı ateşi açan Ermenistan’dır. Azerbaycan kendi topraklarını kahramanca çaba etmiş, işgal altındaki yerlerin yüzde 25’ini kurtarmıştır. Zoru görebilen Ermenistan sivilleri vurarak insanlık suçu işlemiştir. İnsan hakları savunucuları, milletlerarası kuruluşlar dillerini yutmuşlardır. Cephede başarı sağlanmadan, topraklar özgürleşmeden, mütareke olsun çağrıda bulunmak hiçbir durum aşağı geçerli olamayacaktır. Şiddet, oyunu bozacak, baskı kullanılarak vatan toprakları alınacaktır. Moskova’da kurulan masada çözümsüzlük hali somutlaşmıştır. Katille pazarlık, kurşun olarak, bomba olarak fatura edilmiştir. Dağlık Karabağ masada yok sahada, terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır. Ermenistan, işgal ettiği her yerden ön kayıtsız şartsız çekilmelidir. Bakü’yü amaç yapanlar, Erivan’ın da bir gece birdenbire değerinde ödeyeceğini ne akıllarından, ne de kabus doymuş anılarından çıkarmamalılar”

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran sözler: Erivan bir gece bedel ödeyebilir

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *