Bakan Albayrak’ın istifasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı ikiye ayrılıyor iddiası

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanı Patent Albayrak‘ın görevden bağışlama talebine ilişkin bir izah etme yaptı. Açıklamada, “Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir” ifadeleri yer aldı. Bu açıklama sonrası cümbür cemaat yeni Kabine‘de nasıl bir değişim yapılacağına kilitlendi. Kulislere yansıyan bilgilere tarafından yeni Kabine Çarşamba günü ilen edilecek.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI İKİYE AYRILIYOR

Independent Türkçe’nin ulaştığı kaynaklar, bir takım bakanlıklarda birleşme ve ayrılma kararnamesi hazırlandığından kabine değişikliği çarşamba gününe kalacağını bildirdi. Kaynaklara göre, Define ve Maliye Bakanlığı birbirinden ayrılıyor. Ticaret Bakanlığı bünyesinde yer alan, “Dış Ticaret Kurumu” Define Bakanlığı bünyesine katılacak.

İKİ BAKANLIK DAHA İKİYE AYRILACAK

Ayrılması beklenen bir diğer bakanlık ise Kültür ve Turizm Bakanlığı. Bakanlık Kültür ve Turizm olarak ikiye ayrılacak. Aile ve Egzersiz Bakanlığı’nın ikiye ayrılacağı gelen haberler arasında.

KABİNE ÇARŞAMBA GÜNÜ İLAN EDİLECEK

Çarşamba günü kararnamelerin hazırlanmış olması ve değişikliklerin tamamlanması ile birlikte yeni kabine kamuoyuna bildiri edilecek. Yeni kabinede Berat Albayrak’a hiç bir tahsis verilmeyeceği açıklama edilirken, Turizm Bakanlığı için ise Menderes Türel ismine sıcak bakıldığı belirtiliyor.

About admin

Check Also

Biden'dan Erdoğan görüşmesi yorumu: 'Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı'

Biden’dan Erdoğan görüşmesi yorumu: ‘Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı’

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye değinerek, “Yapıcı ve pozitif …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *