Bakan Kasapoğlu: ‘Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız’

Bakan Kasapoğlu: “Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız”

KONYA – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hedeflerinin gençlerin sporla iç içe olmasını temin etmek olduğunu belirterek, yılsonu itibariyle 1 milyon kişiyi havuzla buluşturacaklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’da Selçuklu Belediyesi tarafından 4 okulda yaptırılan spor salonlarının açılışı programına katıldı. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programda konuşan Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençler ve spor camiası için en iyisini üretmekle meşgul olduklarını söyledi.

“Halkımızın emrinde hizmetinde olmaya devam edeceğiz”

Lokal yönetimler ve siyaset camiasının da takviye verdiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Bu anlamda oluşan enerji bize takviye veriyor. Bu gücün en manâlı sembollerinden birini de Konya’da yaşıyoruz. Zira Konya Büyükşehir Belediyemizin ve ilçe belediyelerinin bu anlamdaki çabaları Konyamızın keza gençlerine hem spor geleceğine yönelik umutlarımızı her daim diri tutuyor. Biliyorsunuz, İslam oyunlarını 2021 yılında Konya konut sahipliğinde her zamankinden fazla daha güzel bir şekilde düzenleyeceğiz. Yine bu arada Konyamıza kazandıracağımız yatırımları, Türkiye’nin ilk ve en iyi veledromunu Konyamızda inşa edeceğiz. Önümüzdeki günlerde onun temelini atmak için yeniden sizlerle birlikte olacağız inşallah. hemen şimdi de en yeni olimpik havuzumuzun temelini attık. O da en kısa zamanda yükselecek. Konyamızın gençleri ilk önce edinmek üzere bütün dünyamın sporcularına ev sahipliği yapacak. Yeniden bununla birlikte jimnastik salonumuz ve buna benzer mahalle salonları, o kadar fazla branşa hitap edecek spor tesisleriyle, yurtlarımızla, olimpiyat hazırlık merkezlerimizle halkımızın emrinde hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Hedefimiz sporun eğitim verici ve gençlerin sporla iç içe olmasını temin etmek”

Sporun eğitim verici olmasının ve gençlerin sporla iç içe olmasının manâlı hedeflerinden olduğunu anlatan Bakan Kasapoğlu, “Bu fazla lakin çok önemsediğimiz konulardan bir parça başına. Zira gençlerimizin bir dakikalarını dahi heba etmemeleri, doymuş dolu geçirmeleri, onların her alanda her imkana erişmenin fazla önemli olduğu gibi spora ve spor imkanlarına erişimleri de bir böylece önemli. Ben giderken belediye başkanımızı ve kıymetli ekibini tebrik ediyorum. Bu dört adet salon sadece okullarımıza hizmet etmeyecek. Bu okullarımızın bulunduğu semt halkına hizmet edecek. Kadınlarımıza, gençlerimize ve büyüklerimize hizmet edecek. Bizler bakanlık olarak önemsediğimiz ‘Okullara Hayat Olsun Projesi’nin Konya’da hayata geçmesinden nedeniyle da farklı bir mutluluk duyduğumuzu da tanımlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız”

Manalı törenin diğer bir yönünün de şehitler olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, “Değerli şehirlerimizin aziz hatıralarını diri tutma adına Hacı Osman Ayyıldız, Rasul Coşkun, Mustafa Özata ve Battal Yıldız şehitlerimizin isimlerini taşımaları çok kayda değer. Onlar gözlerini kırpmaksızın bu vatan ve sancak uğruna kendilerini feda ettiler. Biz onları hiçbir vakit unutmayacağız, onların hatırasına ve emanetine sahip çıkacağız ve onların isimleri de bu tesislerde yaşayacak inşallah. Ben gerek tesislerimizin gerekse bugün itibariyle Konyamıza kazandıracağımızı müjdelediğimiz ve temelini attığımız olimpik havuzumuzun hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Yüzme bilemeyen kalmasın projemiz Konyamızda inşallah önemli bir rakama ulaşacak. Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi bu yıl havuzlarla buluşturma, onları yüzme bilen kişiler arasına katma namına Konyamız ülkemiz adına manâlı bir aşamayı da yılsonu itibariyle gerçekleştirecek” biçiminde konuştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da, “Açılışını gerçekleştireceğimiz spor salonlarımıza; milletimizin bağımsızlığını ve onurunu gözetmek nedeniyle mücadele verdikleri esnada şehadet şerbeti içmiş olan Konyalı şehitlerimiz Hacı Osman Ayyıldız, Resul Coşkun, Mustafa Özata ve Battal Yıldız’ın isimlerini verdik. İnşallah, şehitlerimizin aziz hatırasını ebedileştirmiş olacağız. Şehitlerimizin kıymetli aileleri de şuan aramızdalar, onlara buradan selamlama ve muhabbetlerimi iletiyorum. giderken tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu: 'Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız'Bakan Kasapoğlu: 'Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız'Bakan Kasapoğlu: 'Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız'Bakan Kasapoğlu: 'Yüzme bilmeyen 1 milyon kişiyi havuzlarla buluşturacağız'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / RAMAZAN ÇETİN

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *