Bakan Koca, yoğun bakımdan görüntüler paylaşıp vatandaşları uyardı

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün eski normallerimize uzaklık koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizleme kurallarına uyarlamak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşısında vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur” ifadelerini kullandı.

VİDEODA YOĞUN BAKIM SERVİSİNİN ZORLUĞU ANLATILDI

Ayrıca Bakan Koca’nın yaptığı paylaşımlarda Kovid-19 yoğun bakım servisinin zorluğunu anlatan videolara yer verdi. Videoların birinde yoğun bakım sürecinin zorluğuna şive yapılırken diğerinde de gençlerin de yoğun bakım sürecine dahil olabildiği belirtildi.

Bakan Koca, yoğun bakımdan görüntüler paylaşıp vatandaşları uyardı

SALGININ TÜRKİYE‘DEKİ SON DURUMU

Türkiye’de açıklanan son 24 saatlik koronavirüs verilerine göre; 2841 yeni hasta saptandı, vefat sayısı ise 88 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye’de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 233’e, toplam hasta sayısı ise 404 bin 894’e yükseldi.

JURNAL İYİLEŞEN HASTA SAYISI 2181 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 2181 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 346 bin 794 yükseldi. Toplam deneme sayısı 15 milyon 713 bin 891, ağır hasta sayısı ise 3230’a yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 4.2 oldu.

Bakan Koca, yoğun bakımdan görüntüler paylaşıp vatandaşları uyardı

About admin

Check Also

Kılıçdaroğlu çifti, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla görüntülü mesaj paylaştı

Kılıçdaroğlu çifti, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla görüntülü mesaj paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *