Bakan Kurum, Türkiye’nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı inceledi

Bakan Kurum, Türkiye‘nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı inceledi

SAMSUN – Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak olan Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Ziyaret, esas atma ve toplantı programları için Samsun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Soğuksu ve Gaziosmanpaşa Mahalleleri şehirsel dönüşüm alanlarında yaptığı incelemenin peşinde Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılacağı alanı ziyaret etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Uçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiİçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! Otellere iki yeni kısıtlama getirildiİçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! Otellere iki yeni kısıtlama getirildiKorona verileri her gün yeni rekor kırıyor! Vakalar ve vefatlar bir kritik eşiği daha aştıKorona verileri her gün yeni rekor kırıyor! Vakalar ve vefatlar bir kritik eşiği daha aştı

Geçen ay ihalesi yapılan ve yakın zamanda birincil kazmanın vurulması beklenen alanda incelemelerde yer alan Bakan Kurum’a burada proje yetkilileri tarafından data verildi. Bakan Kurum’a yapılan bilgilendirmede, “Toplamda 1526 dükkan ve 82 ticari birim yer alacak. Proje 745 dönüm alanda inşa edilecek. 501 milyon ihale bedeli var. Yapımı 650 gün sürecek. Kısmetse önümüzdeki hafta içinde başlayacak” denildi.

Kurum proje görselleri üzerinden anlatımı dinledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Hecin Süvarisi ile proje üzerine sohbet eden Kurum, buradan daha sonra Samsun Valiliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Kurum, Valilik anı defterini imzalamasının ardındaki Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile makam odasında bir röportaj yaptı. Mülâkat sonrası İl Değerleme Toplantısı için Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’a geçildi. Murat Kurum başkanlığında yapılan görüşme 1 saatin arkasından son buldu.

Bakan Kurum Samsun ziyaretini sonlandırarak Samsun-Çarşamba Havalimanı’na hareket etti.

Bakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı incelediBakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı incelediBakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı incelediBakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı incelediBakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı incelediBakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı incelediBakan Kurum, Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümlerinden biri olacak alanı inceledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ÜNSAL KARKA

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *