Bakan Soylu’dan İmamoğlu’na suikast girişimi iddiasıyla ilgili açıklama: Tehlike bertaraf edilir ama açıklanmaz

Bir Takım basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. Güvenlik Genel Müdürlüğü söz konusu iddiaları yalanlarken, İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade‘dan konuyla ilgili tanımlama geldi.

Sözcü’de bulunan habere tarafından, Uğur Dündar, İmamoğlu’na suikast ihbarıyla ilgili Süleyman Asilzade ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

“İSTİHBARATLAR TİTİZ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLİR”

ZAMAN ZAMAN siyasi kişiliklere veya devlette kilit noktalarda tahsis yapanlarla ilgili olarak istihbari bilgilerin kendilerine ulaştığını dile getiren Asilzade, “Bu ya açık istihbarat kaynaklarından elde edilir veya terör örgütlerinin veya bu eylemleri yapacak grupların teknik takipleri esnasında elde edilir veya operasyonlardan sonra yapılan sorgulamalarda buna aynı duyumlar alınır ve bu istihbaratlar titiz bir şekilde değerlendirilir ve derecelendirilir. Ve gerekirse o kişiyi koruyan koruma polislerine bildirilir, Koruma Şube Müdürlükleri ve istihbarat birimlerimiz kadar. Ve onların daha özenli olmaları konusunda bir takım bilgiler paylaşılır. Icabında bu ekipler destek edilir” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

Elazığ'da 4,1 büyüklüğünde deprem

Elazığ’da 4,1 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 12.24’te Elazığ‘da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *