Balıkesir’de belediyeyi icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadı

Balıkesir’de belediyeyi icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadı

Erdek Belediyesi’nde çalışan 6 memur 11 aylık maaş ve sosyal haklarının ödenmediğini bahane göstererek belediye hakkında icra takibi başlatırken, dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı, Başkan Yardımcıları Canan Kırdar, Hulusi Ay, Zabıta Müdürü Osman Erdoğan ve Mali İşler Müdürü Ekrem Çetinkaya hakkında görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle Erdek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Kaymakamlık ilgililer hakkında soruşturma izni verdi.

Muvafakatname verilmemekle tehdit edildiler

Belediye hakkında icra takibi başlatan 6 memur, önce Erdek Belediyesi yöneticileri kadar korkutma edildiği ileri sürüldü.

Belediye yöneticilerinin memurların işe giriş referanslarını teker teker arayarak icra takibini geri çekmeleri konusunda zorlama yaptıkları ve memurların diğer belediyelerde çalışmaları için muvafakatname verilmek istenmediği de öne sürüldü.

Önce mitinge götürdüler sonrada soruşturma başlattılar

Gerisinde belediye hakkında icra takibi başlatan memurlar hakkında yerel seçimlerinde zor kullanarak götürüldükleri Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği mitinglere, vasıta konvoyları ve toplantılarına faal olarak katıldıkları bahane gösterilerek yönetimle ilgili soruşturma başlatıldı. Erdek Belediye Başkan Yardımcısı ve Disiplin Komisyonu Başkanı Hulusi Ay göre yönetimle ilgili soruşturma dahilinde CHP’li belediye CHP mitingine katıldıkları için memurlardan savunma istedi.

Çalıştıkları bölümlerin kapı ve pencereleri söküldü

Bunlarla da yetinmeyen yerel idare son olarak icra takibi başlatan memurların çalıştıkları ofislerin kapı ve pencerelerini söktü. Bir çok resmi ve rahat kalması gereken evrakların ise apaçık gezdiği açıklama edildi. Yaşanan bu gelişmelerin arkasında Yazı İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bu bölümde İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından da bir tespit yapıldı. Tespitlerde evlendirme cüzdanı ve öteki evlendirme muhtelif evraklarının hiçbir güvenliğinin olmadığı, evlendirme mührünün ve dosyalarının emniyette olmadığının da tutanakla tespit edildiği öğrenildi. Erdek Belediyesi’nde çalışan ve 11 aylık ücret ve sosyal haklarının ödenmediğini bahane göstererek belediye hakkında icra takibi başlatan 6 memurla ilgili lokal yönetimin daha nasıl bir mobbing uygulayacağı ise bilinmediği ileri sürülüyor.

bu arada Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü Avukat Mehmet Birol Şahin Erdek Belediyesi’nin tarih yazdığını bildirdi. Şahin, “11 aylık maaş alacağı için İcra‘ya başvuran memurların çalıştıkları odanın kapı ve pencerelerini söktüler. CHP’nin avara kasnak gibi gezen Genel Başkan Yrd. Ahmet Akın, anlamsız beleş direktifler yapan Milletvekilleri, CHP İl Başkanı gram vicdanınız varsa, söylediklerinde gram samimiyet, yüzünüzde gram utanma duygusu varsa Erdek Belediyesi’ne gidin, iki söz edin”diye konuştu. – BALIKESİR

Balıkesir'de belediyeyi icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadıBalıkesir'de belediyeyi icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadıBalıkesir'de belediyeyi icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadıBalıkesir'de belediyeyi icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *