BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu Kahramanmaraş’ta konuştu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu, Türkiye‘nin tekrar tekrar Azerbaycan‘nın yanında olduğunu belirterek, “İşgal altındaki o bölgelerden adamakıllı Ermeniler çıkartılıncaya değin Azerbaycan devletinin ve hükümetinin orada ardına kadar savaşması ve direnmesi gerektiğini, Minsk Grubu’nun ipekli kumaşlarına aldanmaması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş‘a gelen Yardımcıoğlu, partisinin il başkanlığınca kentteki bir restoranda gerçekleştirdiği “Medya Tanıtım Toplantısı”na katıldı.

Yardımcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Türkiye’nin Dağlık Karabağ konusunda Azerbaycan’ın yanında olduğuna değinen Yardımcıoğlu, “Türkiye saldırılar aleyhinde Azerbaycan’ın yanında yer aldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Azerbaycan’a vermiş olduğu destekten nedeniyle devletimizi idare eden büyüklerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yardımcıoğlu, Azerbaycan’ın canı, gardaşları olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Azerbaycan olur ya bizim bu dünyada iki tane dostumuzdan bir her birine. Türk milleti Azerbaycan ordusunun ve milletinin yanında. İşgal altındaki o bölgelerden en ince ayrıntısına kadar Ermeniler çıkartılıncaya kadar Azerbaycan devletinin ve hükümetinin orada sonuna kadar savaşması ve direnmesi gerektiğini, Minsk Grubu’nun ipek kumaşlarına aldanmaması gerektiğini düşünüyorum. Tatlı sözlerine ve güler yüzlerine zamana yayıcı topu açık havada atmalarına inanmamaları gerektiğini düşünüyorum. sonuna kadar o topraklardan o Ermeni belası çıkarılıncaya değin mücadelenin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin her ne pahasına olursa olsun Azerbaycan’ın yanına sonuna kadar Türk F-16’larının kaldırılması dahil takviye vermesi gerektiğini düşünüyorum. İrade beyanımızı, BBP’nin kurumsal beyanını da bu şekilde duyurmak istiyorum.”

Yardımcıoğlu, Kahramanmaraş’ta açılacak tünellerden birine Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin verilmesi gerektiğini söyledi. Muhsin Yazıcıoğlu isminin şehre yakışacağını vurgulayan Yardımcıoğlu, “Çünkü Muhsin bey, orada hakka, rahmeti rahmana yürüdü. Muhsin Bey’in isminin verilmesi bu şehirdeki insanları kuşkusuz onurlandıracaktır, kesinlikle hoşuna gidecektir. Cumhurbaşkanımızın nasıl bir insan olduğunu biliyorum. Tünellerin isminin birileri kadar kesin olmasının hiç bir önemi yoktur. O eğer bunun Muhsin Yazıcıoğlu olması yönünde bir irade açıklama edecek olursa onun iradesinin karşısına çıkacak herhangi bir irade de yoktur.” diye konuştu.

Toplantıya, BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Alagöz, Bülent İspir, İl Başkanı Bilal Odunkıran ile partililer katıldı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu Kahramanmaraş'ta konuştuBBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu Kahramanmaraş'ta konuştuBBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu Kahramanmaraş'ta konuştuBBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu Kahramanmaraş'ta konuştu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tunahan Akgün

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Samsun'da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız'

Son Dakika | Bakan Selçuk: ‘Samsun’da eşini darbeden caninin en ağır cezayı alması için hukuki süreçlerin takipçisi olacağız’

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun‘da bir kadının eski eşi tarafından …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *