Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’tan ailesine yönelik iddialara yanıt: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız

Görevinden af talebi Cumhuraşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın babası Yazan Sadık Albayrak, son günlerde ailesine yönelik dillendirilen iddialara cevap verdi.

Yeniakit.com.tr’ye konuşan Vefalı Albayrak, oğlu Patent Albayrak’ın bakanlık görevini bırakması sonrası haklarında çıkan haberlerle ilgili, “Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmaktan vazgeçmemiz olası değildir. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.” dedi.

“ÇOCUKLARIM HAKKINDA İFTİRA VE KARALAMALARA TEVESSÜL EDİLMEKTEDİR”

Vefalı Albayrak şu açıklamalarda bulundu: “Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan asılsız haberler üstüne açıklamak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler oysa bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım. Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyasal makam ve mevkilerle yok; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız.”

“ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ, FİTNE ÜRETENLERİN HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK”

“Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, tüm bir aile olarak dimdik durmaktan bir lahza dahi vazgeçmemiz mümkün değildir. Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, ilk önce FETÖ elde etmek üzere tüm millet düşmanlarının aleyhinde elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.”

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa’da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şuşa şehrinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *