Berat Albayrak’ın babasından dikkat çeken çıkış: Liderin önüne çıkan çukur varsa doldurmak lazım

Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın Instagram hesabından istifasını duyurmasının yankıları sürüyor. Gündeme bomba gibi düşen bu gelişme sonrası Berat Albayrak suskunluğunu korurken konuya ilişkin birincil açıklama baba Vefalı Albayrak‘tan gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Akit gazetesine konuşan baba Albayrak, bugün de Sabah gazetesi yazarlarından Yavuz Donat‘a açıklamalarda bulundu.

“LİDERİN ÖNÜNE ÇIKAN ÇUKURU YÜKLENMEK LAZIM”

Siyasetin bir maraton olduğunu açıklayan baba Albayrak, “Siyaset büyük bir yarış. Koşan bir lider var… Onun ayağına takılan çakıl taşları varsa, arındırmak lüzum. Liderin önüne çıkan çukur varsa yüklenmek lazım. Manâlı olan benzer amaca hizmet… Yerli… Milli… Birlik-birliktelik… Türkiye’nin buna ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak'ın babasından dikkat çeken çıkış: Liderin önüne çıkan çukur varsa doldurmak lazımSadık Albayrak ve oğlu Patent Albayrak

AİLE İÇİ GÖRÜŞ AYRILIĞI VAR MI?

Açıklamasının devamında “Aile içi görüntü ayrılığı var” iddialarını da emin bir dille yalanlayan Albayrak, “Spekülasyon çok… Cümbür Cemaat kafasına tarafından bir şey söylüyor. Her duyduğuna inanma. Efendim aile içi görünüm ayrılığı falan… Değil böyle bir ayrılık. İhtilaf, kırgınlık, öfke, duyarlık… Hayır… Olamaz da. Önemli olan tek gerçek var… Ülkeye hizmet. İstifa… Kendi tercihi… İstifanın arkasında duygusallık olmaz” dedi.

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *