Beyaz Saray Sözcüsü McEnany: ‘Başkan Trump’ın Ocak’ta kendi yemin törenine katılacağını düşünüyorum’

ABD’de Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Başkan Donald Trump‘ın Joe Biden’ın Ocak ayında yapması planlanan başkanlık yemin törenine katılıp katılmayacağına yönelik soruya, “Başkan Trump’ın Ocak’ta kendi ant törenine katılacağını düşünüyorum” dedi.

ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerine ilişkin tartışmalar devam ederken, Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany’den acayip bir tanımlama geldi. McEnany katıldığı bir televizyon programında, Başkan Donald Trump’ın seçimi kazanacağı iddiasında bulundu. Sözcü McEnany, Spiker Stuart Varney’in Trump’ın Joe Biden’ın Ocak ayında yapması planlanan başkanlık yemin törenine katılıp katılmayacağına karşın sorusuna, “Başkan Trump’ın Ocak’ta kendi yemin törenine katılacağını düşünüyorum” dedi.

McEnany, Ocak ayının yakın bir süre olduğunu ve Trump’ın baştan başkan olarak ikinci bir dönem geçireceğini öne sürerek, açılan davaların bunun birincil adımı olduğunu ifade etti. Sözcü McEnany, Varney’in “Doğrusu bunu tersine çevirebileceğini mi düşünüyorsun?” sorusuna ise “Kuşkusuz” cevabını verdi. Sözcü, keza her hukuki oyun sayıldığında “Başkan Trump’ın kazanacağına” kuşkusuz inandığını vurguladı.

Trump’ın seçim sonuçlarını kabul edebileceğini ve asla kabul etmeyebileceğine ilişkin haberler sorulduğunda ise McEnany, “Başkan demin o noktada değil. Bu süreci takip ediyor” dedi.

öte taraftan Trump ve ekibinin seçimlerde aldatma ve sahtekarlık yapıldığı iddiaları üstüne ABD Siber Güvenlik ve Altyapılar Güvenliği Ajansı (CISA) göre yapılan yazılmış açıklamada, 3 Kasım’da ABD’de yapılan başkanlık seçimlerinin Amerikan tarihinin en güvenli seçimleri olduğu belirtilmişti. – WASHINGTON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

MHP'li Depboylu'dan 'Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 86. yıl dönümü' mesajı Açıklaması

MHP’li Depboylu’dan ‘Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 86. yıl dönümü’ mesajı Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, “Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinden daha önce kadına seme ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *