– Biden: ‘Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor’

– Biden: “Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor”

WASHINGTON – ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden düzenlediği basın toplantısında, ekonomistlerin beklentisinin çok üzerinde açıklanan işsizlik rakamlarına değinerek, “Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor” dedi.

ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, Delaware eyaletine tabi Wilmington’da basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ekonomistlerin beklentisinin fazla üzerinde açıklanan işsizlik rakamlarına değinen Biden, “Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor ifadelerini kullandı. Biden, “Çağdaş tarihin en fena ekonomi ve iş ortamının ortasındayız” dedi.

Seçilmiş Başkan Biden, işsizlik seviyesinin acı verici olduğunu belirterek, kongrede öneri edilen 908 milyar dolarlık idareli paketin umut verici olduğunu açıklama etti. Biden, partiler arasında hesaplı paket ile ilgili gelişmelerin yiğitlik verici olduğunu dile getirerek, “Kaybedecek süre değil” dedi.

Planlanan tek yardım paketinin Covid-19 etikleri ile savaşmak için yeterli olmayacağı konusunda uyarıda bulunan Biden, “Eğer yasa koyucular bir anlaşmaya varamazsa, ülke önümüzdeki süreçte büyük can sıkıntısı içine girecektir” dedi.

12 Aralık tarihine değin ABD Başkanı Donald Trump’ın ve Kongrenin bir karara varamaması durumunda birçok Amerikalının işsizlik maaşı alamayacağını belirten Biden, eyaletlerin kolay sağlık durumu ve eğitim hizmetlerini de veremeyeceğini vurguladı.

“Aşı zorunlu olamayacak”

Seçim çalışmaları esnasında aşıyı zorunlu tutacağını açıklayan Biden, geri atım atarak, “Maskelerin zorunlu olmasını düşünmediğim gibi aşıların da zorunlu olmasını düşünmüyorum. Ancak elimdeki tüm gücü kullanarak insanları doğru şeyi yapmaları için cesaretlendireceğim” ifadelerini kullandı. Biden konuşmasının sonunda ise, “Burası ABD, bunu daha önce yaptık ve yeniden yapacağız” dedi.

- Biden: 'Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor'- Biden: 'Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor'- Biden: 'Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor'- Biden: 'Rakamlar ekonominin durduğunu gösteriyor'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYDIN TUNA PALABIYIKOĞLU

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *