Biden ‘Tüm oylar sayıldığında, kazanacağımıza inanıyorum’.

Biden “Tüm oylar sayıldığında, kazanacağımıza inanıyorum”.

WASHINGTON – Başkan adayı Joe Biden Delaware‘de yaptığı konuşmada henüz zafer bildiri etmeye hazırlanmış olmadıklarını belirtirken “Sayım bittiğinde inanıyorum ki şampiyon biz olacağız” dedi.

Michigan eyaletinde de Biden’ın kazandığının açıklanması ile başkanlık yarışını 253 oy ile 214 oy garantilemiş Başkan Donald Trump‘ın önünde götüren Biden, Başkan yardımcısı Adayı Kamala Harris ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

“Her oy mutlaka sayılmalı” diyen Biden insanların susturulmaması gerektiğini söyledi. Başkanlığın bir parti görevi olmadığını da kaydeden Biden, seçilmesi durumunda rakipleri ile de çalışacağını söyledi.

Biden ayrıca seçimlerden sonra beklenen kaos ortamına da değinerek “Bu seçimler bittiğinde tekrar tekrar Amerikalıların yaptığı gibi davranacağız. Sert sözlerle geçen kampanyayı arkamızda bırakacağız. Birleştireceğiz, yaraları saracağız ve bir millet olarak bir araya geleceğiz” dedi. Bunun kolay olmayacağını bildiğini açıklayan Biden bunu gerçekleşmesi için karşıda olan kişileri düşman olarak görmeyeceklerini açıklama etti.

Joe Biden demin sonuçları açıklanmamış olan Arizona ve Nevada eyaletlerinde de yarışı ayrım ile önde götürüyor. Arizona’nın 11 ve Nevada’nın 6 temsilci oyu Biden’ın başkanlık için gerekli olan 270 oya ulaşmasını sağlıyor.

Biden 'Tüm oylar sayıldığında, kazanacağımıza inanıyorum'.Biden 'Tüm oylar sayıldığında, kazanacağımıza inanıyorum'.Biden 'Tüm oylar sayıldığında, kazanacağımıza inanıyorum'.Biden 'Tüm oylar sayıldığında, kazanacağımıza inanıyorum'.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYDIN TUNA PALABIYIKOĞLU

About admin

Check Also

Davutoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan'a yalvardım

Davutoğlu’ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan’a yalvardım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Fethiye 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *