Bir vatandaşın geçim sıkıntısını anlatan Meral Akşener, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV‘de 20 Ocak 2020’den beri yaptığı ilçe ziyaretlerinden izlenimlerini aktarırken duygulandı.

Programın ilk bölümünde partisindeki tartışmalara ilişkin konuşan Akşener, “Bizi izleyen tüm seyircilerimizden özür diliyorum. Ben ilçelerimizi geziyorum. 20 Ocak 2020’den beri ilçe ilçe geziyorum. Zaten kırılgan, cılız bir ekonominin üzerine pandemi geldi. İnsanlar aç. Onları konuşmamız gerekirken, bir eli yağda bir eli balda olanları, bana insanların söylediği gibi; hem itibar gören hem mükemmel imkanlara sahip şahısların egolarını konuşmak fazla ayıp geliyor bana” dedi.

“DÖNÜP GELDİĞİMDE AĞLIYORUM”

“Orada arzu varken, ben dönüp geldiğimde ağlıyorum” diye aralıksız Akşener, ilçe ziyaretlerinde gördüklerini anlattı. Bir kadınla konuşmasını anlatan Akşener, “Çalışıyor musun? diye sordum. Part time çalışıyormuş bir yerde. Bin lira alıyormuş. Kocası çalışmıyormuş. ‘Geçiniyoruz Allah’a şükür’ diyor. ‘Çocuğum var’ diyor. ‘Haftada 50 gram et alıyorum’ diyor. O da çocuğu için. Bu şımarıklıklara hayır diyorum ben! Günahtır ya, günahtır!” sözlerini sarf ederken duygulandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Koronadan vefat edenlerin yaptığı en büyük yanlış! Prof. Ceyhan, üstüne basa basa uyardıKoronadan ölüm edenlerin yaptığı en büyük hatalı! Prof. Ceyhan, üzerine basa basa uyardıMaradona ve ünlü modelle ilgili skandal sözler: Sabaha kadar cinsel ilişkiye girdilerMaradona ve meşhur modelle ilgili skandal sözler: Sabaha kadar cinsel ilişkiye girdilerErdoğan talimat vermişti! Türk gemisine yapılan baskınla ilgili 'savaş gemisi' hamlesiErdoğan açıklamalar vermişti! Türk gemisine yapılan baskınla ilgili “savaş gemisi” hamlesi

Büyükşehir Belediyeleri yoluyla bu kişiyle sonra görüştüğünü gösteren Akşener, “Bana telefon açtı. ‘Meral abla fazla teşekkür ederim, oğluma mama aldım’ dedi” diye konuştu.

“OYLAMA YAPIP İŞTEN ÇIKARMIŞLAR”

Kütahya’da bir başka esnafla konuşmasını anlatan Akşener,

“Haftada kaç kez et alıyorsunuz?’ diye sordum. Bir kızdı bana, adam haklı. ‘Abla ne haftası, ne eti? Sen benimle dalga mı geçiyorsun?’ dedi” diye kaydetti.

Balıkesir’de pandemi öncesinde kendisinden genç bir esnaf kadınla konuştuğunu söyleyen Akşener, “‘Biz bu hafta kendi aramızda oylama yapıp bir çocuğu işten çıkardık’ dedi. Evlat gibi olmuşlar, ‘sen çık’ diyememişler, kendi arasında oylama yaptırmışlar, onu işten atmışlar” diye anlattı.

Akşener, “Pandemiyle beraber Giresun’dan başladı, Develi’de devam etti. İnsanlar asap krizi geçiriyor. Aç ırk. Siftah yapmayan esnaf batmış” diye ekledi.

“ANNELER EBA İÇİN BİLGİSAYAR İSTİYOR”

Bir kahve işletmecisiyle konuşmasını aktaran Akşener, “Kahve işleten birisi 47 yaşında, dertlerini anlatırken baygınlık geçirdim. Biz bunlarla ilgileniyoruz daha sonra. Eşi eğitim yapmış birisi, bu genç arkadaş ona yatırım yapmış lakin kahve kapalı. Açlar. Kız gassal olmuş, geçici bir meslek arayışında karın beslemek için. Daha enkaz şeyler var” dedi.

Akşener, ilçe ziyaretlerinde kendisinden en çok istenen şeyi de belirtti. İYİ Parti lideri, “Hanımlar geliyor kulağıma eğilip bilgisayar istiyorlar. Bir televizyonla 3-4 çocuk varsa EBA olası yok” diyen Akşener, “3 ilçe geziyorum, bana ulaşabilen insan sayısından 22 ile 25 arası bilgisayar isteniyor. Sizi istismar için söylemiyorlar. Utana utana söylüyorlar. Gerisi şımarıklık. Biz milletimizin derdini dinlemeye, milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İKTİDARA SESLENDİ: ALKIŞI SİZ ALIN LAKIN VATANDAŞ ACI ÇEKMESİN

Akşener, “Çözüm önerilerimizi sunuyoruz. ‘Ey insanlar, ey iktidar, al bunu yap’ diyoruz. Vatandaşın acısını seyretmeyi içten bulmuyoruz. Bunları öğrenip, o sesi dile getirip iktidara, ‘Sana yazsın bu meslek, alkışı sen al lakin yurttaş acı çekmesin’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir vatandaşın geçim sıkıntısını anlatan Meral Akşener, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *