CHP, Çakıcı’yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı

CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan‘ın, organize kabahat örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve Nisan ayında infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı‘yı makamında kabul ederek hediye vermesi, parti yönetiminin tepkisine yol açtı.

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın haberine kadar, ziyarete ilişkin görüntülerin paylaşılmasının gerisinde, genel merkez yöneticileri Recep Gürkan’dan bilgi aldı. Gürkan’ın, spontan görüşmenin, “Alaaddin Çakıcı’nın geçmişte cezaevinden arkadaşı olan karşılıklı bir arkadaşlarının talebi doğrultusunda” gerçekleştiği bilgisini paylaştığı öğrenildi.

OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Fazla sayıda CHP’linin tepkisi genel merkeze de yansıdı. Bazı genel merkez yöneticileri, Gürkan’ı arayarak veri alırken, ziyaretten duydukları rahatsızlığı da ilettiler. Olayla ilgili analiz başlatan CHP yönetiminin disiplin süreci dahil tüm seçenekleri değerlendirdiği kaydedildi.

CHP'den Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında inceleme

BAŞKAN GÜRKAN FOTOĞRAFLARI PAYLAŞMIŞTI

Recep Gürkan ziyareti sosyal medya hesabından, “Sayın Alaattin Çakıcı, Belediyemizdeki Ulu Önderin 4 gece konakladığı Atatürk Odası’nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine Atatürk portresi ve Belediyemiz kadar basılan Nutuk kitabını armağan ettik” şeklinde bir tanımlama yaparak duyurmuş ve ziyarete ilişkin fotoğrafları da paylaşmıştı.

ÇAKICI’DAN “YAKIN DOST” VURGUSU

Alaaddin Çakıcı’nın Twitter hesabından da ziyarete ilişkin şu tanımlama yapılmıştı: “Alaattin Çakıcı yakın dostu olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek 1927 yılında Fransız fotoğrafçının çektiği resmin aslını Alaattin Çakıcı’ya makamında armağan etmiş, keza çok yakın dostu Mustafa Altunhan’ın özel misafiri olarak birlikte Edirne Belediye Başkanını ziyaret ederken Alaattin Çakıcı’nın yakın arkadaşı Vahit Kayrıcı bu ziyarette birlikte Edirne’ye gelmiştir.”

CHP'den Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında inceleme

CHP’Lİ ÜSTTEKI SEVIYE YÖNETİCİ: SAHIDEN AÇIKLAMASI ZOR

CHP’li üst seviye bir idareci, Gürkan’ın tavrına manâ veremediklerini ve son derece hatalı bulduğunu ilettiğini de belirterek, disiplin sürecinin işletilip işletilmeyeceği konusunun yetkili kurullarda değerlendirileceğini belirtti. Laf konusu idareci, “Kendisiyle görüşüp, bilgi aldık. O da kendince açıklamalarda bulundu. Bu gerekçeleri yetkili kurullarımız değerlendirir ve buna kadar bir karar verir. Kendisi doğrusu tecrübeli bir belediye başkanımız. Geçmişte milletvekilliği de yaptı, sahiden açıklaması zorlama” dedi.

CHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *