CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “57 bin 340 dersliğe gereksinim var, bir derslik bile yapılmadı. Şu sözü veriyorum. Milli Eğitim Bakanlığı bu derslikleri yapmazsa, bize yer göstersinler, yılsonuna dek tüm derslikleri yapıp anahtarını Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, Azerbaycan-Ermeni çatışmasına ilişkin olarak, “Azerbaycan’dan dün güzel haberler gelmedi. Toprakları işgal aşağıda olan devlet uğraş veriyor. Dünyanın tüm demokratların bu haklı talebi uygun konumlanmasa gerekiyor. Toprakları işgal edilmişse başka ülke tarafından bu işgalden kurtarılması lazım. Aliyev ‘işgal edilen topraklardan ayrılırlarsa, bir sorunumuz değil. Ermeni halkıyla sorunumuz yok’ diyor. ‘İşgalden topraklarımı kurtarmak zorundayız’ diyor haklı mı haklı. Evrensel hukuka da uygun. Ermenistan işgal ettiği Azeri topraklardan çekilmesi gerekiyor daha fazla kan akmaması için. Sivilleri bombalıyorlar. Bir insanlık suçu, bir terör suçu. Masum insanları öldürmek aslı insan olan kimsenin kabul edemeyeceği tablodur. Bu tablonun oluşumdan Ermenistan’ı vazgeçmek eğlence ediyoruz. Türkiye masada yoktu. oysa ki bu sorun kendi sorumunuz olarak görüyoruz. Madem her türlü katkıyı yamaya hazırız. O masada niye Türkiye yok? Bunu da tüm vatandaşlarımızı hafızalardan tutmalarını isterim” dedi.

Hatay’da çıkan yangına karşın olarak Kılıçdaroğlu, “Teröre karşıyız ama insanları, ağaçları seviyoruz. Ekosistemi seviyoruz. Bir ağacı yakmak en büyük günahtır. Bir ormanı yanmak, oradaki canlıları yakmak, kuşları yakmak, hangi vicdan kabul eder bunu, hangi ahlak kabul eder” dedi.

Eğitime karşın ise Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“3 milyon 37 bin hanede internet değil. Madem Çin’den daha sonra en iyi biziz. Kore, ABD, Kanada’da kaç öğrenci internet ulaşamıyor. 759 bin öğrencini evinde TV değil. TV olmayan evde EBA eğitimi yapacaksınız. Icabında ücret vermeyin bize. Bilgisayardan alınan Katma Değer Vergisi kalkmalı. İnternet ihtiyaç sahibi olan aileler ve öğretmenlere internetin bedava olması lüzumlu. Bütün öğretmenlere bilgisayar verilmesi gerekiyor. Biz her türlü fedakarlığa razıyız. Icabında 5 ay bize maaş vermeyin kardeşim. Kampanya açın Ulusal Eğitim Bakanlığı televizyon verelim, siz verin yoksa biz kampanya yapalım. 57 bin 340 dersliğe gereksinim var, bir sınıf bile yapılmadı. Şu sözü veriyorum. Milli Eğitim Bakanlığı bu derslikleri yapmazsa, bize yer göstersinler, yılsonuna değin bütün derslikleri yapıp anahtarını Ulusal Eğitim Bakanlığı’na teslim edeceğiz.”

(İHA)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *