CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran tarlasında hasat yaptı

Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “en iyi korunan 20 büyük kasaba” aralarında bulunan Karabük‘ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen safran bitkisinin haşatını yaptı.

Bir dizi ziyaret ve görüşme için sabahtan saatlerinde kente gelen Kılıçdaroğlu, Safranbolu ilçesinde STK temsilcileri ve kenti önde gelen isimleri ile basına kapalı kahvaltılı buluşma gerçekleştirdi. sonra kültür merkezinde partilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı arkasında Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köseyi makamında ziyaret ederek incelemeler hakkında bilgiler aldı.

Evleri ile meşhur Safranbolu’yu hıdırlık tepesinden izleyen Kılıçdaoğlu, sonra Yukarıçiftlik köyü Keten Mahallesi’nde İsmail Yılmaz’a ait 25 dönümlük safran tarlasına geçerek, burada safran hasatı gerçekleştirdi.

Bir cumhuriyet kenti, cumhuriyet şehrinde olmaktan mutlu ve huzurlu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, sonradan Ankara’ya hareket etti.

Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Ahmet Akın ile CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de eşlik etti.

(Fatih Ünlü – Rıdvan Bostancı/İHA)

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran tarlasında hasat yaptıCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran tarlasında hasat yaptıCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran tarlasında hasat yaptıCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran tarlasında hasat yaptıCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran tarlasında hasat yaptı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *