CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya peş peşe sert tepki: Kabadayılara pabuç bırakacak parti değiliz

İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan‘da cezaevinden terhis edilen Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabı üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik korkutma içerikli bir mektup paylaştı. Çakıcı mektupta Kılıçdaroğlu’nu “Zeki ol” diye tehdit etti. CHP’den de Çakıcı’nın bu mektubuna sert tepkiler geldi.

“ÜLKEYİ MAFYA DÜZENİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden “suç örgütünün başı” hakkında Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum. Bugüne kadar, baskılardan da, saldırılardan da tehditlerden de korkmadık. bundan böyle de korkmayacağız, yılmayacağız. Bu ülkeyi mafya düzenine teslim etmeyeceğiz!” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYET SAVCILARI GEREĞİNİ YAPMALIDIR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Organize kabahat örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı korkutma etmiş” diyerek şunları söyledi: “Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değildir. O adamla(!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır.”

“KABADAYILARA PAPUÇ BIRAKACAK PARTİ DEĞİLİZ”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu’nda laf alarak Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu korkutma etmesine tepki gösterdi.

Altay şöyle konuştu: “Türk siyasetinde bir ilk yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın bugün yaptığı konuşmada Sayın Erdoğan ve onu destekleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren konuşmasından sonra adı yeraltı dünyası kabahat örgütü yönetmekle anılan bir zat, kamuoyuna açık bir sıradan mektupla Sayın Genel Başkanımızı ölümle korkutma etmiş ve fazla ağır hakarette bulunmuştur. Benzer mektupta Sayın Erdoğan ve Bahçeli’ye de övgüler düzmüştür. Türk siyaseti böyle bir tabloyu yaşamadı. Siyasetçiler çekişme eder ama siyasi parti genel başkanlarının bu tartışmalarına kabahat örgütü liderlerinin taraf olması kamuoyuna açık bir mektupla adice ve fazla ağır tehdit etmesi ve benzer mektubun içinde her iki sayın genel başkana methiyeler dizmesi ben eminim ki Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan’ın tasvip edeceği bir koşul değildir. Herkesin bilmesini isterim oysa CHP, kabadayılara kundura bırakacak parti değildir.”

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *