CHP’li Başarır kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dava açacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın satışı ve ordu ile ilgili kullandığı ifadeler sebebiyle Cumhur İttifakı’nın hedefi haline gelen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı eleştirdi. Erdoğan, Başarır’ın 2019 yılında bir şehit cenazesindeki fotoğrafını anımsatarak, “Gördünüz cenaze namazında bile bu ahlaksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor” dedi.

“DÖNÜN KENDİ İKTİDAR ORTAĞINIZA SORUN”

Bu sözler üzerine CHP’li Başarır yazılmış tanımlama yaparak Erdoğan’a yanıt verdi. Başarır, söz konusu şehit cenazesinde MHP Mersin Milletvekili Sonsuz Şimşek’in de olduğunu kaydederek, Şimşek’in o dönem yaptığı yorumlama ve görüntülü paylaşımı hatırlattı. Başarır, şunları belirtti:

“Sayın Cumhurbaşkanı ne eyvah ama bir kere daha trollerin sosyal medyada ortaya sürmüş olduğu yalan yanlış, yalanlara asalet etmiş ve şahsımı bir kez daha amaç almıştır. Halbuki iktidar ortağı oldukları MHP’nin Mersin Milletvekili Sayın Sonsuz Yıldırım’e konuyu sorup gerçeği öğrenebilirdi. Fakat görünen o ama kasıt, gerçeğin ortaya çıkması yok bir değişiklik şeref suikastına dönüşüm çabasıdır. Sayın Şimşek’in o görüntülere ilişkin yapmış olduğu tanımlama ortadadır. Bize inanmıyorsanız dönün kendi iktidar ortağınıza sorun.

“KABUL EDİLEBİLİR BİR KOŞUL DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın olmayan bir durumdan vazife çıkararak şahsıma hakaret etmesi ve iftirada bulunarak amaç göstermesi kabul edilebilir bir koşul değildir. Sayın Cumhurbaşkanı hakkında tarafıma yöneltmiş olduğu haksız ithamlar nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı bütün kamuoyunun bilgisine sunarım”

“PAYLAŞIMLAR ÜZÜCÜDÜR, YANLIŞTIR”

MHP’li Şimşek ise o tarihte olayın peşinde yaptığı açıklamada ise şunları söylemişti:

“Sayın Mahir Başarır’la bambaşka siyasi görüşlere sahip milletvekilleriyiz. Mersin’de şehidimizin cenazesini beraber kıldık, korteje beraber katıldık, beraber üzüldük. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Başsavcımız Mustafa Ercan arasında fiziki benzerlikten ötürü bir konuşma geçti. Bir Takım vatandaşlarımızın başsavcımıza ‘başkanım’, belediye başkanımıza ‘başsavcım’ demesi konuşuldu. O anda gayri ihtiyari bir gülüş olması sonrası sosyal medyadaki paylaşımlar üzücüdür. Bunu bir vicdani mesele olarak gördüğüm için sizlerle paylaşıyorum.”

Twitter hesabından yorumlama yapan Ebedi Yıldırım, bir takım haberlerde eski açıklamasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap gibi verildiğini belirtti.

Şişek, “Benim Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasından önce veya sonra bir açıklamam olmamıştır olamaz da. Türk ordusuna, askerine, polisine söz söyleyen babamın oğlu olsa affetmem. Böyle bir şey mümkün değildir” dedi.

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *