CHP’li başkanın ‘Kurtarılmış bölge’ sözlerine AK Parti İzmir’den tepki

İZMİR’de, Foça Belediye Başkanı CHP’li Fatih Gürbüz’ün “İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir” sözlerine AK Parti İzmir ve sosyal medyada fazla sayıda birey tepki gösterdi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün bir görüşme esnasında kullandığı “İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir” sözleri gündeme gelirken, ‘İzmir9eylüldeKurtuldu’ hastagı ile sosyal medyada çok sayıda kişi CHP’li başkana karşı çıktı. AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli de Foça Belediye Başkanının sözlerine tepki gösterirken, sosyal ağ hesabında yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir’ diyen CHP’li Başkan Gürbüz’e sormak lazım? Kimi, kimden, nasıl kurtardınız? Kurtarmak; halkın malını satmaya meydan okumak, halkı hizmetsiz teslim etmek mıdır? Kusuru boyunu aşmış bu şahsa söylenecek tek söz vardır; Yazıklar olsun!” dedi.İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hür Hızal ise “Foça Belediye Başkanı’nın toplantısında, ödev yaptığı ilçeyi “kurtarılmış alan” ilan etmesi kabul edilemez. Bu müşteri ifadelerin güvenli olmayan olması yanına kötü niyetler de taşıdığı ortadadır. Skandal ifadelerin sahibi, İzmirlilere yorumlama borçludur!” diye konuştu.AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Başkan Gürbüz’ün belediyeye ait plajı satılığa çıkarmasını dile getirerek, “Dün Kumburnu Plajını peşkeş çekmeye çalışan Foça Belediye Başkanı, bugün kurtarılmış alan olduğunu savunuyor. Nasıl bir hukuksuzluğun içerisine girmişlerse bundan böyle kendilerini kurtarmak için tehdit ve ‘bölücülük’ dahil her türlü ifadeyi kullanıyorlar” dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, geçen günlerde, belediyeye ait Kumburnu Koyunu satılığa çıkarmış, gelen tepkiler üzerine satışı durdurmuştu. öte yandan, konuya ilişkin sosyal medyada açılan ‘İzmir9eylüldeKurtuldu’ hastagı kısa sürede gündem oldu.

 

CHP'li başkanın 'Kurtarılmış bölge' sözlerine AK Parti İzmir'den tepki

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Halil İbrahim KARABIYIK

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *