CHP’li Öztrak: Asgari ücret, 3 bin 100 liradan başlamalı

CHP Genel Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, “Vatandaşın en düşük ücretini de dolar ve euro karşılığı belirleyin. Asgari vergi en az 3 bin 100 liradan başlamalı” dedi. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye‘nin koronavirüs olgu sayısında dünyada ABD’den sonradan ikinci sırada yer aldığını söyleyen CHP’li Öztrak,”Türk Tabipleri Birliği gerçek vaka sayılarının hala açıklananın fazla üzerinde olduğunu söylemeye devam ediyor.  Sıhhat Bakanı, olgu sayılarını geriye doğru da açıklayacağını ifade etmişti. Ama bu geriye doğru gidenlerden hala bir ses yok. Kritik vaka eşikleri geçilirken ne yapıldı? Görünüşe Göre hesap sorulmasın, diye bunların açıklanması engellendi” dedi. 

‘NEDEN BAĞIŞ TOPLADINIZ?’CHP’li Öztrak, hükümetin kendi milletine desteklemek yerine başka ülkelere yardım verdiğini öne sürerek, “Esnafımızın, çiftçimizin, kuytu gelirli ailelerimizin bütçelerine desteklemek yerine 156 ülkenin ve 9 milletlerarası kuruluşa destek vermekle övünüyorlar. Peki bizim bütçemizde diğer ülkelere takviye verecek olanak vardı da niçin bu millete IBAN numarası gönderip, bağış topladınız? Niçin 5 maskeyi bedava dağıtamadınız? 156 ülkeye takviye, milletin bütçesine gelince köstek. Bu dek mı bu millete yabancılaştınız?” diye konuştu.’ASGARİ ÜCRET 3 BİN 100 LİRADAN BAŞLAMALI’

CHP Sözcüsü Öztrak, minimum ücretin dolar ve euro karşılığı olarak belirlenmesi gerektiğini söyleyerek, “Buradan açık çağrı yapıyoruz; tıpkı vaka sayılarında olduğu gibi enflasyon rakamları da geriye güncellenmelidir. Makyajlı enflasyon rakamlarıyla daha fazla kul hakkına girmeyin. Vatandaşın en düşük ücretini de dolar ve euro karşılığı belirleyin. En Düşük aidat en düşük 3 bin 100 liradan başlamalı” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *