CHP’li vekilden Meclis’te rulolu eylem: CHP’nin yaptıkları 15 metre, AKP’nin sattıkları 13 metre

TBMM Genel Kurulu’nda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve emrindeki kuruluşlarının 2021 yılı bütçelerinin görüşmelerinde CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya “CHP’nin yaptıkları, AKP’nin sattıkları” yazılmış iki uzun rulo kağıdı, TBMM kürsüsünden yere serdi. Sözcü’de bulunan habere göre, Kaya ruloların bir ucunu da kürsüdeki mikrofona taktı ve “Bu listelerde CHP’nin yaptıkları 15 metre, AKP’nin sattıkları 13 metre” dedi.

“BU ÜLKEDE ‘AŞ, İŞ’ DEYİP İNTİHAR EDEN VAR”

Kaya yaptığı konuşmada “Bu ülkede ahali çöpten yiyecek maddeleri toplayıp yemek yapmaya çalışıyor. Sabahın erken saatlerinde bir sürü insanımız 25 kuruş ucuza ekmek alabilmek için ekmek kuyruklarına giriyor. İntihar edenler var. Aş, iş deyip intihar eden var” dedi .

Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Buna karşın sözde ülkemizde milletimizin hiçbir derdi, sıkıntısı değil biz diğer ülkelere para yardımı, sıhhat yardımı yapıyoruz. Fikir ve vicdan diyorum. CHP’nin yaptıklarını bir liste hâlinde sizler de görün. Şu 15 metrelik liste Cumhuriyet Millet Partisi‘nin bu ülkeye yaptığı fabrikalar, limanlar, sanayi tesislerinin listesidir. Alın, okuyun ve kötüleme atmayın. Bu ikinci liste de AKP’nin 18 yılda sattıklarının listesidir. Bu da 13 metre. Sattıklarınızın listesi 13 metre oldu.”

CHP'li vekilden Meclis'te rulolu eylem: CHP'nin yaptıkları 15 metre, AKP'nin sattıkları 13 metreCHP'li vekilden Meclis'te rulolu eylem: CHP'nin yaptıkları 15 metre, AKP'nin sattıkları 13 metre

About admin

Check Also

Pandemi göçmenleri de etkiledi

Pandemi göçmenleri de etkiledi

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de farklı göçmen gruplarının pandemiden olumsuz olarak etkilendiğini belirten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *