CISA: ‘3 Kasım seçimleri Amerikan tarihinin en güvenli seçimleriydi’

ABD Siber Emniyet ve Altyapılar Güvenliği Ajansı (CISA) kadar yapılan yazılı açıklamada, 3 Kasım‘da ABD’de yapılan başkanlık seçimlerinin Amerikan tarihinin en tehlikesiz seçimleri olduğu belirtildi.

ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinin yankıları sürüyor. Cumhuriyetçilerin adayı ve mevcut Başkan Donald Trump ve ekibi seçimlerde aldatma yapıldığını her fırsatta öne sürerken, kritik eyaletlerde itirazlarına devam ediyor.

Trump’ın itirazları ve suçlamaları sonrası, ABD Siber Emniyet ve Altyapılar Güvenliği Ajansı (CISA) göre yazılmış tanımlama yapıldı. Yazılı açıklamada CISA’nın yanı sıra bir çok federal ve eyalet yetkilisinin imzası bulunuyor. Açıklamada, “3 Kasım seçimleri Amerikan tarihinin en güvenli seçimleriydi. acilen ülke genelinde seçim yetkilileri, sonucu kesinleştirmeden önce bütün tercih sürecini gözden geçiriyor ve iki kere yoklama ediyor” denildi.

Her oy pusulasının kaydının olduğu ve gerektiği takdirde yeniden sayılabileceği belirtilen açıklamada, “Herhangi bir oylama sisteminin oyları sildiğine ya da kaybettiğine, oy değiştirdiğine ya da herhangi bir şekilde tehlikeye atıldığına dair hiçbir delil yoktur” ifadelerine yer verilerek, “Seçimlerimizin süreciyle ilgili çoğu asılsız bahis ve yanlış bilgilendirme olduğunu bilsek de, seçimlerimizin güvenliği ve bütünlüğüne son derece güven duyduğumuzdan sizi temin edebiliriz” denildi. – WASHINGTON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Fransız Senatosu'ndan skandal karar

Fransız Senatosu’ndan skandal karar

Fransa Senatosu, yapılan oylama ile Fransız hükümetinden “Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin” tanınmasını öngören teklifi 305 oyla …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *