Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye’den katılan ilk siyasetçi Davutoğlu oldu

Mart 2020’de Twitter‘a “sesli alternatif” olarak çıkan ve sadece davetle üye olunabilen uygulamanın haftalık aktif kullanıcı sayısının 2 milyona ulaştığı açıklandı. Uygulamada müzik, sinema, kültür, teknoloji ve güzellik gibi konuların konuşulduğu pek çok sohbet odası var.

SADECE APPLE’IN MAĞAZINDAN İNDİRİLEBİLİYOR

Her kullanıcıya bir kişiyi davet etme hakkı veriliyor. Uygulamayı kullanma sıklığına bağlı olarak bu sayı zaman içinde dörde kadar çıkabiliyor. Kullanıcıların “ellerine kaldırarak” söz aldığı uygulama sadece Apple’ın uygulama mağazasından indirilebiliyor.

Uygulamanın gördüğü ilgi, koronavirüs salgınının küresel çapta sosyal iletişimi sınırlamasına ve “sohbet sıcaklığı” sunabilecek bir alternatif olmasına bağlanıyor.

Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye'den ilk katılan isim Davutoğlu oldu

JAPONYA’DA BİR NUMARAYA YÜKSELDİ

ABD’de aralarında Oprah Winfrey, Ashton Kutcher, Drake ve Jared Leto gibi çok sayıda ünlünün üye olduğu uygulamanın Japonya’da bir numaraya yükselmesinde ülkenin en büyük alışveriş sitesinin sahibi Yusaku Maezawa’nın büyük payı olduğu belirtiliyor.

Clubhouse sohbet uygulaması dünyayı kasıp kavuruyor! Türkiye'den ilk katılan isim Davutoğlu olduGelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

TÜRKİYE’DEN KATILAN İLK SİYASETÇİ DAVUTOĞLU

Türkiye’de de kullanıcı sayısı artan Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi ise Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu oldu.

“SOSYAL MEDYANIN GÜCÜNDE HER ALANDA BİR PATLAMA YAŞANIYOR”

Uygulamanın hızla büyüdüğü ülkelerden birisi de Japonya. Ülkede Apple Store’da en çok indirilen uygulama haline gelen Clubhouse için “Bit pazarı” uygulaması Mercari’nin CEO’su Şintaro Yamada, Twitter mesajında Clubhouse’un gördüğü ilgi için “Sosyal medyanın gücünde her alanda bir patlama yaşanıyor” dedi.

Reuters haber ajansı, uygulamanın yaygınlaşmasıyla ilgili haberinde “Bu büyümenin üyelerin kendilerini özel hissetme duygusunu silip silmeyeceğini görmek için beklemek gerekiyor” yorumunu yaptı.

BBC

About admin

Check Also

Vatandaşın kafasındaki soru işaretleri kalkacak! Faizsiz ev ve araç edindirme şirketleriyle ilgili yasa çıktı

Vatandaşın kafasındaki soru işaretleri kalkacak! Faizsiz ev ve araç edindirme şirketleriyle ilgili yasa çıktı

Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *